احتمال ممنوعیت اعتراضات جلیقه زردها در شانزلیزه

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، به دنبال هجدهمین شنبه اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه و به ویژه در خیابان شانزلیزه پاریس که با آتش زدن و تخریب تعدادی از مغازه ها همراه بود، احتمال می رود که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه دستور ممنوعیت تظاهرات در این خیابان معروف را صادر کند.

احتمال ممنوعیت اعتراضات جلیقه زردها در شانزلیزه

ماکرون بعد از اعتراضات روز شنبه در واکنش به وضعیت خیابان شانزلیزه گفت: دیگر تمام شد. این نوع از صحنه ها دیگر نباید اتفاق بیفتد، به ویژه در این خیابان ماکرون وعده داده است که دولتش تصمیمات محکمی در این رابطه اتخاذ خواهد نمود.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه صبح امروز دوشنبه به کاخ الیزه رفت تا در جلسه ای با امانوئل ماکرون شرکت کند، جلسه ای که قرار است پیشنهادات نخست وزیر برای اتخاذ تدابیر امنیتی جدید در ارتباط با تظاهرات جلیقه زردها، با رئیس جمهوری در میان گذاشته گردد.

نخست وزیر فرانسه دیروز یکشنبه از عدم کارایی و اختلال در تدابیر امنیتی پلیس در جریان اعتراضات روز شنبه سخن گفته و افزوده است وضعیتی که روز شنبه شاهدش بودیم دیگر نباید اتفاق بیفتد.

در این میان احزاب اپوزیسیون فرانسه از مواضع مختلف، دولت را مورد انتقاد قرار داده اند.

برای مثال حزب راست جمهوریخواه فرانسه از تأخیر در تصویب قانون ضد خرابکاری انتقاد نموده است، این قانون دست دولت را برای دستگیری بی ضابطه افراد باز می گذارد.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسوی از حدود چهار ماه پیش و در اعتراض به سیاست های مالی دولت از جمله افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان شروع شد و با گسترش مطالبات، اکنون آنها خواهان انجام همه پرسی برای تصمیمات مهم سیاسی و مالی در فرانسه هستند و معتقدند که دموکراسی در شکل کنونی اش جوابگوی مطالبات آنها نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احتمال ممنوعیت اعتراضات جلیقه زردها در شانزلیزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ممنوعیت اعتراضات جلیقه زردها در شانزلیزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید