امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان

به گزارش حمایت از تولید ملی، رییس کل دیوان محاسبات کشورمان در سفر به نورسلطان پایتخت جمهوری قزاقستان، با ناتالیا گونداوا رییس کمیته محاسبات و نظارت بر اجرای بودجه کشوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان

به گزارش حمایت از تولید ملی، در این دیدار طرفین، ضمن آنالیز راه های توسعه همکاری و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه حسابرسی دولتی، یادداشت تفاهم همکاری در این خصوص را به امضاء رساندند.

در این یادداشت تفاهم همکاری، طرفین با ایجاد چارچوب قانونی در راستای تعامل همکاری بین دو طرف در تبادل اطلاعات و روش های همکاری در ارتباط با نظام پیگیری و گزارش دهی بر اجرای توصیه های حسابرسی دولتی توافق کردند.

همچنین دو طرف در زمینه همکاری های دوجانبه و همکاری در چارچوب سازمان بین المللی موسسات عالی حسابرسی (آینتوسای)، سازمان آسیایی موسسات عالی حسابرسی (آسوسای) و سازمان موسسات عالی حسابرسی کشورهای عضو اکو (اکوسای) نیز به توافق رسیدند.

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشورمان که به بنا به دعوت همتای قزاقی خود جهت شرکت در دوازدهمین همایش مالی آستانه به شهر نورسلطان سفر نموده بود، در یکی از نشست های تخصصی همایش با موضوع ابزارهای توسعه پایدار به سخنرانی پرداخت.

وی در سخنان خود به لزوم بومی سازی شاخص های کلیدی عملکرد ملی به عنوان ابزاری برای توسعه پایدار اشاره نمود.

دوازدهمین همایش مالی آستانه، سال جاری با شعاررشد الهام بخش: مردم، شهرها و اقتصادها با حضور مقامات عالرتبه قزاقستان و74 کشور دنیا از جمله؛ چین، ارمنستان، گرجستان، ازبکستان، روسیه، ایران، آمریکا، فرانسه، آفریقای جنوبی، ژاپن، هنگ گنگ، هند، مغولستان و همچنین نمایندگان سازمانهای بین المللی و منطقه ای مالی از جمله؛ رئیس صندوق بین المللی پول و مسئولین بانک آسیایی، بانک دنیای، بانک توسعه و نوسازی اروپا، سازمان همکاری و توسعه و نمایندگان شرکت های تجاری بین المللی و صاحبنظران و تحلیلگران مالی در شهر نورسلطان برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید