بیات: یاری می کنم ایران و بلژیک با هم بازی نمایند، تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد

به گزارش حمایت از تولید ملی، مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک گفت: اگر فدراسیون فوتبال ایران درخواست بازی محبت آمیز با بلژیک داشته باشد، یاری می کنم تا این دو تیم با هم بازی نمایند.

بیات: یاری می کنم ایران و بلژیک با هم بازی نمایند، تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد

به گزارش حمایت از تولید ملی، مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در گفت وگوی تلفنی با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره اینکه چطور شد که به ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک رسید، گفت: من 17 سال پیش در شارلوا کارم را آغاز کردم و هفت سال پیش سهام باشگاه را خریدم و مدیرعامل باشگاه شدم. دو سه سال بعد از آن باشگاه های حرفه ای بلژیک از من درخواست کردند که به عنوان نماینده باشگاه های حرفه ای در فدراسیون حضور داشته باشم و بعد از آن هم مسئول تیم ملی فوتبال بلژیک شدم. در زمان انتخابات فدراسیون بلژیک هم باشگاه ها گفتند که با توجه به شناخت خوبی که از فوتبال بلژیک دارم به عنوان رئیس فدراسیون کار کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که در زمان انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک رقیب سرسختی هم داشته است، بیان نمود: بله، دو رقیب جدی داشتم که یکی از آنها به خاطر من از حضور در انتخابات استعفا داد و از 22 نفری که در رأی گیری حضور داشتند، من با 15 رأی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک انتخاب شدم.

رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در خصوص اینکه با مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ارتباط دارد یا خیر، توضیح داد: نه، من با او در ارتباط نیستم. 2.5 سال پیش وقتی من مسئول تیم ملی بلژیک شدم تصمیم گرفتم که ویلموتس مربی بلژیک نباشد و با مارتینز کار کردیم. با این حال اعتقاد دارم تیم ملی فوتبال ایران صد درصد با ویلموتس پیروز می شود. او می تواند از بازیکنان بهترین بازی را بگیرد و مطمئنم با کیفیتی که بازیکنان ایرانی دارند، تیم ملی ایران با ویلموتس خیلی خوب پیش می رود.

بیات در پاسخ به این سؤال که حضور همزمان در باشگاه شارلوا و ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک تناقضی در کارهای او به وجود نمی آورد، گفت: کار آسانی ندارم. خیلی ها وقتی رئیس فدراسیون شدم یک مقدار حسودی کردند و این ذهنیت پیش آمد که بخواهم بیشتر به باشگاه شارلوا یاری کنم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چقدر می تواند به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک به فوتبال ایران یاری کند، اعلام کرد: من در خدمت همه هستم و اگر کسی از من یاریی بخواهد، قطعاً و با کمال میل یاری می کنم. ایران مملکت من هست و هر کاری از دست بر بیاید انجام می دهم.

مدیرعامل باشگاه شارلوا درباره اینکه تمایل دارد کدام ستاره ایرانی را برای باشگاهش به خدمت بگیرد، گفت: بازیکنان خوب ایرانی زیاد هستند. کیفیت بازیکنان ایرانی خوب است، ولی باید فوتبال حرفه ای و تاکتیکی را یاد بگیرند و فوتبالیست های ایرانی بیشتری می توانند در باشگاه های بلژیکی حضور داشته باشند. کیفیت بازیکنان ایرانی در حد بازیکنان اروپایی است و فقط از لحاظ بدنی و فیزیکی باید بیشتر کار نمایند و یاد بگیرند که مربیان چه انتظاری از آنها دارند.

بیات ادامه داد: زمانی که راه باز می شود ادامه کار راحت است. وقتی کاوه رضایی به بلژیک آمد خودش را نشان داد و راه را برای بازیکنان دیگر ایرانی باز کرد. الان کم کم درها باز شده است و بازیکنان ایرانی راحت تر می توانند به فوتبال اروپا و بلژیک بیایند. یک مسئله ای که بازیکنان ایرانی دارند مشکل نظام وظیفه است. بازیکنان ایرانی به دلیل مشکل نظام وظیفه ممنوع الخروج می شوند و فدراسیون فوتبال باید پشت این کار را بگیرد. اگر بازیکنان ما می خواهند به فوتبال اروپا بیایند باید یاری آنها باشیم تا مثل یک دانشجو بتوانند به خوبی بیایند اروپا و برگردند.

وی درباره عدم حضور قلی زاده و دلفی در بازی ابتدایی شارلوا در لیگ بلژیک بیان کرد: گفت: قلی زاده عمل جراحی نموده است و به مرور آماده می شود به تمرینات برمی شود. فکر می کنم هفته دیگر صد درصد آماده شود. دلفی هم در بازی محبت آمیز مصدوم شد و از هفته دیگر در تمرینات حاضر می شود.

مدیرعامل باشگاه شارلوا درباره برگزاری اردوهای تیم امید در روزهایی که فیفادی نیست و حضور بازیکنان ایرانی در این اردوها توضیح داد: ما خیلی علاقه مند هستیم تا در حد توان مان به تیم امید یاری کنیم، اما زمانی که اردوی این تیم غیر از روزهای فیفا دی باشد دیگر این موضوع دست من نیست. مربی ما هم به بازیکنانش احتیاج دارد و ممکن است نتوانیم بازیکنان مان را به تیم ایران بدهیم. من در کار مربی دخالت نمی کنم، چون ممکن است که بگویند به خاطر ایرانی بودنم دخالت می کنم و این اصلاً حرفه ای نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در پاسخ به این پرسش که برای به پیروزیت رساندن تیم ملی بلژیک کار سختی دارد، گفت: من 2.5 سال است که در تیم ملی بلژیک مسئولیت دارم و الان هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک کار سختی ندارم. با بازیکنان ارتباط خوبی دارم و یک سیستم خوبی پیاده شده است. اینکه بلژیک در رنکینگ فیفا اول است به خاطر همین موضوع است. بلژیک می تواند در فوتبال اروپا پیروز باشد.

بیات راجع به این موضوع که فدراسیون فوتبال ایران تا به حال با او ارتباطی داشته است و از وی یاریی خواسته، توضیح داد: نه، متأسفانه هیچ تماسی با فدراسیون فوتبال ایران نداشته ام. ان شاءالله بتوانم به زودی با آنها ارتباطی داشته باشم.

بیات در سرانجام در پاسخ به این سؤال که اگر فدراسیون فوتبال ایران تقاضای دیدار محبت آمیز با تیم ملی بلژیک داشته باشد، او موافقت می نماید، گفت: اگر این موضوع مطرح شود، بله با کمال میل یاری می کنم که ایران و بلژیک با هم بازی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیات: یاری می کنم ایران و بلژیک با هم بازی نمایند، تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیات: یاری می کنم ایران و بلژیک با هم بازی نمایند، تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید