تفاوت خاص بافت تاریخی اردکان

به گزارش حمایت از تولید ملی، رییس میراث فرهنگی شهرستان اردکان با اشاره به بافت تاریخی اردکان به عنوان یکی از منسجم ترین بافت های تاریخی استان، اظهار کرد: بافت تاریخی اردکان علاوه بر انسجام، به دلیل سکونت مردم بافتی زنده و پویاست و تاکنون نیز دستخوش کمترین تغییرات گردیده به طوری که میزان تخریب در این بافت بسیار ناچیز بوده است.

تفاوت خاص بافت تاریخی اردکان

حمید مشتاقیان در گفت وگو با خبرنگار حمایت از تولید ملی درباره اقدامات میراث فرهنگی در مورد احیای این بافت تاریخی، توضیح داد: علاوه بر طرح های بدنه سازی و کف سازی که در تمامی بافت تاریخی اردکان اجرا گردیده است، طرح هایی مانند مرمت، ساماندهی نورپردازی و کف زنی نیز در بافت در حال اجرا است.

این مسئول، مشارکت چشمگیر مردم اردکان در مرمت و احیای این بافت تاریخی در قابل طرح مرمت خانه های ایرانی را بسیار کم نظیر دانست و گفت: مشارکت مردم به گونه ای بوده که ماهانه به طور متوسط 30 طرح مشارکتی در بافت تاریخی اردکان با یاری دهیاری ها، شهرداری ها و مردم عملیاتی گردیده است.

مشتاقیان در مورد احیای و مرمت مناطق ثبتی خارج از محدوده بافت تاریخی نیز بیان نمود: هر چند اعتبارات بسیار کم است اما تاکنون هشت بنای تاریخی ثبت گردیده در خارج از بافت تاریخی اردکان با حمایت و یاری های مردمی مرمت گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تفاوت خاص بافت تاریخی اردکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت خاص بافت تاریخی اردکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید