نام مریخ نورد ناسا را دانش آموزان انتخاب می کنند

به گزارش حمایت از تولید ملی، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از دانش آموزان سراسر آمریکا خواست که نامی برای کاوشگر ماموریت مریخ 2020 انتخاب کنند.

نام مریخ نورد ناسا را دانش آموزان انتخاب می کنند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شینهوا، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا با انتشار بیانیه ای گفت که دانش آموزان مدارس دولتی، خصوصی و خانگی سراسر آمریکا از روز سه شنبه، 13 شهریور، می توانند با ارسال مقاله کوتاهی در مسابقه ای که به همین منظور طراحی شده است و Name the Rover نام دارد، شرکت کنند.

دانش آموزان برای ورود به این مسابقه باید تا روز اول نوامبر (10 آبان) نام پیشنهادی خود را برای این کاوشگر به همراه مقاله کوتاهی که بیشتر از 150 لغت نباشد، ارائه دهند؛ دانش آموزان در این مقاله توضیح می دهند که چرا نام پیشنهادی آنها باید انتخاب شود. این رقابت براساس سه گروه تحصیلی (دانش آموزان کلاس چهارم، کلاس های پنجم تا هشتم و کلاس های 9 تا 12) برگزار می شود.

مقالات برتر با توجه به مناسبت، خلاقیت و همچنین اهمیت آنها انتخاب می شوند. ناسا در هر گروه 52 مقاله را به مرحله نیمه نهایی ارسال می کند. به عنوان بخشی از فرایند انتخاب نهایی، مردم ژانویه 2020، فرصتی برای رای گیری آنلاین در مورد 9 فینالیست نهایی خواهند داشت. برنده این جایزه بزرگ، مریخ نورد را نامگذاری می کند و برای تماشای پرتاب این فضاپیما در ژوئیه سال 2020 از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا دعوت می شود.

ناسا قصد دارد نام منتخب را در 18 فوریه 2020، دقیقاً یک سال قبل از فرود این کاوشگر بر سطح مریخ اعلام کند. مسابقه Name the Rover بخشی از تلاش های ناسا برای جذب دانش آموزان در اقدامات علمی، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) در کاوش در مریخ است.

منبع: همشهری آنلاین

به "نام مریخ نورد ناسا را دانش آموزان انتخاب می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام مریخ نورد ناسا را دانش آموزان انتخاب می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید