نخست وزیر سابق بلژیک ترامپ را مسخره کرد: فقط بگو پوتین از تو چه می داند!

به گزارش حمایت از تولید ملی، تهران-ایرنا- خی ورهوفستات (Guy Verhofstadt) عضو مجلس اروپا و نخست وزیر سابق بلژیک دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را مسخره کرد.

نخست وزیر سابق بلژیک ترامپ را مسخره کرد: فقط بگو پوتین از تو چه می داند!

به گزارش ایرنا، ورهوفستات مذاکره کننده ارشد اروپا در مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) در صفحه کاربری اش درتوئیتر، عکسی را از اجلاس گروه 7 در ایالت کِبِک کانادا به اشتراک گذاشت که در آن آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درحالی که در یک طرف میز به همراه سران برخی دیگر از کشورها ایستاده اند، به ترامپ که در طرف دیگر میز نشسته خیره شده است.

ورهوفستات که همچنین رئیس اتحاد لیبرالها و دموکراتها برای گروه اروپا(ALDE) در مجلس اروپا است، با لحنی تمسخر آمیز خطاب به ترامپ که دست به سینه نشسته و ظاهرا در حال گوش دادن است، نوشت: فقط به ما بگو که ولادیمیر (پوتین، رئیس جمهوری روسیه) چه اطلاعاتی درباره تو دارد. شاید بتوانیم کمکت کنیم.

وی ظاهرا به تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 میلادی اشاره داشت که به پیروزی ترامپ منجر شد.

نخست وزیر سابق بلژیک در توئیت دیگری به طعن و با لحنی هشدار آمیز خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ! اگر یک بار دیگر موضوع احمقانه ای را توئیتی کنی تلفن همراهت را توقیف می کنیم.

عکسی را که ترامپ را در مقابل مرکل و دیگر متحدان اروپایی و آسیایی اش نشان می دهد، نخست دفتر آنگلا مرکل روز شنبه منتشر کرد و به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد و بسیاری از کاربران اشاره کردند که این تصور تنش در روابط مرکل و ترامپ را نشان می دهد.

در این نشست با وجودی که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا بیان نمود که همه هفت کشور این گروه بیانیه نهایی را امضا کرده اند، ترامپ گفت که امضای خود را پس گرفته است.

بعد از این که ترامپ اجلاس را ترک کرد، ترودو از اعمال تعرفه های آمریکا علیه صنعت فولاد و آلومینیوم کانادا انتقاد کرد و این تصمیم را که به گفته ترامپ بر اساس مسائل امنیت ملی اتخاذ شده است، توهین آمیز خواند. وی همچنین وعده داد اقدام آمریکا را با اعمال تعرفه های مشابه تلافی کند. این موضوع باعث شد که ترامپ هم در مجموعه توئیت هایی به ترودو پاسخ دهد.

لَری کودلو مشاور عالی اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا، نخست وزیر کانادا را عامل شکست اجلاس گروه 7معرفی کرد.

گروه 7 متشکل از هفت کشور بزرگ صنعتی جهان است که در سال 1975 با حضور شش کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا تشکیل شد و پس از آن کانادا به عنوان هفتمین کشور به آن ها پیوست. اجلاس این گروه روزهای جمعه و شنبه این هفته برگزار شد.

منبع: انتخاب

به "نخست وزیر سابق بلژیک ترامپ را مسخره کرد: فقط بگو پوتین از تو چه می داند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سابق بلژیک ترامپ را مسخره کرد: فقط بگو پوتین از تو چه می داند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید