استفاده از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا در باج افزارها

به گزارش حمایت از تولید ملی به نقل از انگجت، حدود دو هفته است که سیستم های رایانه ای بالتیمور در آمریکا گرفتار یک باج افزار شده است. قبل از آن نیز هکرها بانفوذ به سرور رایانه های شهر مریلند، خواستار مقدار بیت کوینی به ارزش 100 هزار دلار شده بودند. در این حملات هکرها با استفاده از یک باج افزاری حساب های کاربری ایمیل دولت و اجازه پرداخت آنلاین بخش شهری را مسدود نموده اند.

استفاده از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا در باج افزارها

به نظر می رسد حملات باج افزاری در بالتیمور و شهرهای آمریکایی دیگر یک وجه مشترک داشته باشند. در تمام این حملات از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) برای حمله در خاک این کشور استفاده شده است.

کارشناسان امنیتی به روزنامه نیویورک تایمز اعلام نموده اند بخش اصلی بدافزار به کار رفته در حملات سایبری ابزار EternalBlue سازمان امنیت ملی است. البته این ابزار از سازمان مذکور سرقت شده است. این درحالی است که چنین روندی بسیار مشابه باج افزار WannaCryو NotPetya است.

هرچند هنوز فهرست کامل شهرهای گرفتار این باج افزار اعلام نشده اما شهرهای سن آنتونیو و آلن تاون قربانی باج افزاری مبتنی برEternalBlueهستند.

پس از آنکه آژانس امنیت ملی آمریکا شکاف های امنیتی مخفی قدیمی را فاش کرد، مایکروسافت وصله هایی برای ترمیم نسخه های ویندوز تحت تأثیر حمله ارائه کرد.

این درحالی است که سازمان NSA هیچ کمکی برای مسدود کردن حملات انجام نمی دهد. از سوی دیگر تاکنون هرگونه گفتگویی درباره این امر را رد نموده است.

اف بی آی نیز از پاسخگویی درباره رویدادهای جدید خودداری نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا در باج افزارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ابزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا در باج افزارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید