استقلال نسبت به گذشته متفاوت شده، بجز قهرمانی انتظاری وجود ندارد

ایمان عالمی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به جذب بازیکنان جوان برای تیم فوتبال استقلال گفت: بازیکنان جوان باید قراردادهایشان پنج ساله باشد. ماندگاری آنها در تیم می تواند به استقلال یاری کند، زیرا هم خود باشگاه متضرر نمی گردد و هم سرمربی می تواند استخوان بندی تیمش را حفظ کند. امیدوارم استراماچونی از این فرصت خوب استفاده نموده و تیم را از لحاظ آمادگی جسمانی و هماهنگی کارهای تاکتیکی به درجه ایده آل برساند.

استقلال نسبت به گذشته متفاوت شده، بجز قهرمانی انتظاری وجود ندارد

وی در مورد حضور شیخ دیاباته در استقلال گفت: کار او را دیده ام. یک متر و 95 سانت قد اوست و در فیلم هایی که از او دیده ام، عملکرد مثبتی دارد. یکی از فاکتورهای مهم این بازیکن قدرت سرزنی او است که فکر می کنم می تواند برای استقلال مفید باشد.

عالمی در پاسخ به این پرسش که برخی ها او را با مامه تیام مقایسه نموده و برخی ها این موضوع را نقد می نمایند، گفت: وضعیت دیاباته در آینده تعیین می شود. همان طور که وقتی مامه تیام به استقلال آمد، هیچکس او را نمی شناخت اما خیلی زود به یک چهره محبوب تبدیل شد. البته موفقیت تیام به هافبک های آن روزهای استقلال برمی شود که به خوبی او را تغذیه می کردند و مطمئن باشید اگر این اتفاق برای دیاباته هم بیفتد، فرقی با تیام نخواهد داشت.

مهاجم پیشین استقلال در مورد انتظار طرفداران برای قهرمانی پس از 6 سال گفت: استراماچونی آمده تا استقلال را متحول کند. مگر جز قهرمانی برای کار دیگری آمده است؟ تغییرات زیادی در استقلال اجرا شده تا این تیم بتواند در لیگ نوزدهم و جام حذفی به قهرمانی دست پیدا کند. مطمئن هستم دو ماه قبل از اینکه استراماچونی به استقلال بیاید، او به خوبی تیم را آنالیز نموده، حتی عملکرد مجیدی را نیز مورد آنالیز قرار داده بود و می دانست چه اتفاقاتی در استقلال می افتد و اعتقاد دارم حتی به او گزارش کامل از استقلال داده اند. سرمربی جدید آبی پوشان با شناخت کامل به این تیم آمده است. او می داند به تیمی آمده که طرفدارانش 6 سال است به انتظار قهرمانی نشسته اند، بنابراین کوشش خود را خواهد نمود تا این تیم را به صندلی واقعی اش برساند.

وی گفت: اگر مسئولان استقلال بتوانند پاتوسی و چند ستاره دیگر را به جمع آبی پوشان اضافه نمایند، مطمئن باشید این استقلال می تواند به قهرمانی در لیگ دست پیدا کند.

عالمی در مورد انتخاب بازیکنان جدید توسط مارک ویلموتس گفت: تیم ملی احتیاج به تغییرات دارد. فوتبال ایران بازیکنان بزرگی را در اختیار دارد که می توانند یاری مؤثری به ویلموتس نمایند، اگر چه به طور حتم برای مقدماتی جام جهانی نفرات باتجربه تر به خدمت گرفته خواهند شد اما دیدن عملکرد بازیکنان جوان خالی از لطف نیست، زیرا همین بازیکنان هستند که می توانند در آینده ای بسیار نزدیک، تیم ملی را همراهی نمایند.

وی در سرانجام گفت: نگاه ویلموتس به بازیکنان جوان امیدوارنماینده است. او با این انتخاب ها این فرصت را به آنها داد که کوشش بیشتری داشته باشند و بدانند اگر روزی تیم ملی احتیاج به تغییر داشت، مطمئناً آنها نفراتی هستند که می توانند این تغییر را به وجود آورند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقلال نسبت به گذشته متفاوت شده، بجز قهرمانی انتظاری وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال نسبت به گذشته متفاوت شده، بجز قهرمانی انتظاری وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید