حمایت 500 میلیون تومانی همراه اول از باغ گیاه شناسی ملی

به گزارش حمایت از تولید ملی، تهران- خبرنگاران- شرکت همراه اول برای سومین سال متوالی در راستای مسئولیت اجتماعی خود از باغ گیاه شناسی ملی ایران حمایت کرد؛ این اپراتور طی دو سال گذشته در راستای حفظ و حراست از محیط زیست، وارد تفاهمی با مؤسسه تحقیقاتی جنگل ها و مراتع کشور شده است.

حمایت 500 میلیون تومانی همراه اول از باغ گیاه شناسی ملی

به گزارش سه شنبه حمایت از تولید ملی از شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول با هدف حمایت از محیط زیست، اقدام به اجرای کمپین حذف قبوض کاغذی خود نموده تا در راستا حفظ گونه های گیاهی و نگهداری درختان، گامی موثر برداشته باشد.

علاوه بر این، از دو سال گذشته در راستای حفظ و حراست از محیط زیست در قالب یکی از پروژه های مسئولیت اجتماعی اش، وارد تفاهمی با مؤسسه تحقیقاتی جنگل ها و مراتع کشور شد.

این تفاهم نامه در مراسم امروز 21 اسفندماه با حضور مدیرکل ارتباطات همراه اول در محل باغ گیاه شناسی ملی برای سال 98 به ارزش 500 میلیون تومان منعقد شد.

شاهین آرپناهی درباره مفاد مطرح در این تفاهم نامه اظهار کرد: مؤسسه تحقیقاتی جنگل ها و مراتع کشور متعهد به حفظ، نگهداری و کاشت گونه های گیاهی در محل قطعه همراه اول به مساحت تقریبی 100 مترمربع و مزین به لوگوی همراه اول می گردد.

وی ادامه داد: همچنین این مؤسسه متعهد به کاشت و نگهداری حداقل 500 گونه گیاهی انحصاری و در معرض خطر در محل باغ گیاه شناسی ملی ایران می گردد.

آرپناهی همچنین با اشاره به حمایت از باغ های گیاه شناسی کاشان و نوشهر به صورت توأمان، مطرح نمود: این مؤسسه متعهد می گردد قطعه ای جدید در باغ جدیدالتاسیس گیاه شناسی ملی نوشهر جهت نمایش عموم به شرکت همراه اول اختصاص دهد.

همچنین براساس این تفاهم نامه، شرکت همراه اول به عنوان حامی بانک ژن گیاهی که بزرگ ترین محل نگهداری بروز گیاهان در حال انقراض در سراسر کشور است، معرفی گردید و به عبارت دیگر این بانک ژن مورد حمایت شرکت ارتباطات سیار ایران نهاده شد.

اقدام همراه اول برای حذف قبوض کاغذی در سال های گذشته موجب حفظ حدود 12هزار و 500 اصله درخت شده است، از دو سال گذشته بخشی از صرفه جویی های اقتصادی حاصل شده شرکت ارتباطات سیار ایران، در قالب حمایت از باغ گیاه شناسی ملی ایران در اختیار مؤسسه تحقیقاتی جنگل ها و مراتع کشور نهاده شده است.

علمی**9207** 1055

منبع: ایرنا

به "حمایت 500 میلیون تومانی همراه اول از باغ گیاه شناسی ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 500 میلیون تومانی همراه اول از باغ گیاه شناسی ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید