خطیبی: تک تک بازیکنانم از استقلالی ها بهتر هستند

به گزارش حمایت از تولید ملی، سرمربی ماشین سازی می گوید که به دنبال فرصت دادن به استعدادها است.

خطیبی: تک تک بازیکنانم از استقلالی ها بهتر هستند

به گزارش حمایت از تولید ملی، ماشین سازی فردا (آدینه) در چارچوب هفته نخست لیگ برتر به مصاف استقلال می رود. رسول خطیبی، سرمربی ماشین سازی در نشست خبری پیش از این بازی گفت: برای آقای جمشید خطیبی، مدیرعامل باشگاه که دچار بیماری شد آرزوی سلامتی داریم. از هیات مدیره و آقای نصیرزاده تشکر می کنیم که 10 روز مانده به مسابقات به خاطر بیماری آقای خطیبی آمدند و یاری حال تیم شدند. من و کادرفنی با اهداف باشگاه پیش می رویم و تیم جوانی در اختیار داریم. از یکی، دو تیم لیگ خبر ندارم اما فکر کنم که جوان ترین تیم لیگ برتر هستیم. از فصل قبل تنها چهار بازیکن ماندند و یک تیم تازه تشکیل دادیم. اگر توسعه در باشگاهی نباشد، آن باشگاه همواره کمبو بازیکن خواهد داشت و باید از شهر یا کشورهای دیگر بازیکن بیاورند. متاسفانه این مشکل در چند سال اخیر در شهر ما رخ داد و من آمدم و توسعه را در فوتبال آذربایجان شروع کردیم. در مقطعی پیروز بودیم و باز هم که به بر سر کار آمدم، هدفم همین است.

او اضافه نمود: ما از چند بازیکن امیدمان هم استفاده کردم. باید به این بازیکنان وقت دهیم که بازیکنانی از شهرمان پدیده شوند. انگیزه بازیکنان ما برای بازی برابر استقلال مانند یک قله است و فکر می کنم همین انگیزه باعث می گردد که یک بازی هجومی، منطقی و تماشاگر پسند داشته باشیم. مطمئنا اگر رسانه ها و طرفداران نباشند، این بازیکنان جوان پیشرفت نمی نمایند. دو بازیکن اصلی ما با مشکل روبرو هستند و دو، سه بازیکن باکیفیت هم در خط حمله باید جذب کنیم. با اضافه شدن این بازیکن، پس از بازی با سپاهان یکی از بهترین تیم های لیگ برتر می شویم. ما تابع باشگاه هستیم. ما برای بازیکنانی به خاطر قرادادشان به توافق نرسیدند و در کنار ما نیستند، جایگزین داریم. این باشگاه متکی به یک بازیکن خاص نیست. اگر باشگاهی متکی به بازیکنی باشد، آن باشگاه، باشگاه نیست. بعضی از بازیکنانی که ما در اختیار داریم، بهترین بازیکنان ایران هستند و در سال های بعد از آن ها بیشتر می شنویم. ما برای سال جاری هیچ قرارداد یک ساله ای نبستیم و حتی با بازیکن 23 ساله برزیلی مان، قرارداد سه ساله بستیم.

خطیبی درباره کناره گیری جمشید خطیبی گفت: ما یکدیگر را خیلی خوب می شناسیم و هم محله ای هستیم. او مانند یک برادر برای من است و تا وقتی که در باشگاه حضور داشت، به خوبی کار کردند. از زمانی هم که آقای نصیرزاده آمدند، همه کارها طبق روال پیش رفته است.

او ادامه داد: من این روحیه را ندارم که بگویم که برای نباختن و مساوی به میدان می رویم. ما برای برد به میدان می رویم و می خواهیم تهاجمی بازی کنیم. ما بیشتر از استقلال تغییرات داشتیم. همچنین بازی فردا با بازی محبت آمیز ای که با استقلال داشتیم، فرق خواهد نمود چون چند بازیکن تستی در آن بازی به میدان رفتند و چند بازیکن اصلی مان هم نبودند.

سرمربی ماشین سازی درباره شرایط این تیم شرح داد: ما بازیکن میلیاردی نداریم و هدفمان توسعه فوتبال ماشین سازی و آذربایجان است. در حال حاضر تیمی که می خواهم تهاجمی بازی کند در اختیار نداریم و تنها یک مهاجم داریم. در روزهای آینده دو بازیکن خارجی در خط حمله جذب می کنیم و پس از آن اضافه شدن مسیح زاهدی و عزیز معبودی، فوتبال تماشاگر پسند به نمایش می گذاریم. در این یکی، دو بازی که تیم مان تکمیل گردد باید نتایج را کنترل کنیم و نبازیم. من به بازیکنانی که در اختیار دارم، ایمان دارم و با این که استقلال بازیکنان نامی تری دارد اما تک تک بازیکنانم از بازیکنان استقلال بهتر هستند و ان شاءالله این موضوع را در فردا نشان می دهند.

خطیبی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش سنش، پرخاشگری که در کنار زمین داشته، کاهش یافته است، گفت: انسان با بالاتر رفتن سن، پخته تر می گردد. ما، مربیان لیگ فزونی در کلاس مربی گری پروفشنال چیزهای زیادی از لحاظ فنی، مدیریتی و اخلاقی یاد گرفتیم تا بتوانیم تمرکزمان را روی بازی بگذاریم.

او در خاتمه گفت: من یک خواهش از طرفداران فوتبال آذربایجان دارم. بنده برای توسعه فوتبال آمدم. توسعه یعنی کمی باید شکیبا باشیم. ما از فوتبال دهه 70 که سه تیم در لیگ برتر بدون بازیکن غیربومی داشتیم، فاصله گرفتیم. اگر آن ها شکیبا باشند می توانیم تا دو، سه سال دیگر 10، 15 بازیکن به فوتبال ایران معرفی کنیم. فردا هم تا دقیقه 90 بازیکنان را حمایت نمایند تا ان شاءالله سربلند باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خطیبی: تک تک بازیکنانم از استقلالی ها بهتر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیبی: تک تک بازیکنانم از استقلالی ها بهتر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید