دریاچه ویستان بره سر رودبار

در این مقاله از معرفی دیدنی های رودبار درباره دریاچه ویستان بره سر که یکی از جاذبه های طبیعی این شهر در استان گیلان است سخن خواهیم گفت پس در ادامه با ما همراه باشید.

دریاچه ویستان بره سر رودبار

در گوشه کنار کشور عزیزمان ایران انقدر مکان ها و مناطق دیدنی وجود دارد که میتوان روزها یا فصل ها را برای رفتن به این مناطق دیدنی و متنوع برنامه ریزی کرد و از دیدن مکان های جدید لذت برد . فقط در شمال کشور میتوان در بین درختان , کوه ها و جنگل های سر سبزش کلی جای دیدنی پیدا کرد که شاید تا به امروز کسی نام آنرا نشنیده باشد و از وجودشان بی خبر باشیم که یکی از این مکان ها که کمتر شناخته شده است دریاچه ویستان بره سر است

استخر ویستان (viyastan) بره سر یکی از جاذبه های طبیعی و جزو مناطق نمونه گردشگری منطقه خورگام محسوب می گردد که در بهار و تابستان مورد توجه گردشگران وطبیعت گردان بی شماری از سراسر ایران است. این استخر با داشتن محیطی مفرح و سالم در دل جنگل، دارای گونه های مختلف از پرندگان، انواع آبزیان است. این دریاچه به طور طبیعی بر اثر زلزله به وجود آمده و آب از کوه های اطراف تامین می گردد و دارای یک موقعیت عالی و مناظر چشم نوازی است.

دریاچه ویستان بره سر کجاست ؟

دریاچه ای که در دل جنگل قرار گرفته و همین باعث شده قشنگی هایش دوبرابر گردد. بره سر در جنوب به ییلاق زیبای استل سرا یا استخرسرا و ویستان می رسد.

اینجا به منطقه خورگام تعلق دارد. فاصله دریاچه تا رودبار 56 کیلومتر، یعنی کمتر از یک ساعت و نیم است. از رشت تا این منطقه هم یک ساعت و 50 دقیقه فاصله است، یعنی 90 کیلومتر. اگر از تهران راه بیافتیم، حدود 4ساعت و نیم رانندگی در پیش داریم.

راستا رسیدن به این مقصد تماشایی، اتوبان قزوین - رشت است. بعد از رسیدن به لوشان، راستامان را باید تغییر دهیم و تابلوی داماش را دنبال کنیم. از لوشان تا جیرنده 42 کیلومتر و تا روستای داماش 40 کیلومتر است.

از داماش تا بره سر ، 8 کیلومتر راه در پیش داریم. درست وقتی به اول بره سر رسیدیم باید به سمت چپ بپیچیم. با پشت سر گذاشتن جاده فرعی به طول 2 کیلومتر در کنار دریاچه هستیم. البته به همین سادگی هم نیست. این جاده فرعی شیب تندی دارد و سنگلاخی ست.

مقالات بیشتر بخوانید :

منبع: تاپ تراول

به "دریاچه ویستان بره سر رودبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ویستان بره سر رودبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید