شجاع ترین چهره تاریخ اسلام از نظر رهبر انقلاب

به گزارش حمایت از تولید ملی، حضرت آیت اللّه خامنه ای در یکی از سخنان خود به این مطلب اشاره کردند که شجاع ترین چهره تاریخ اسلام امام حسن مجتبى علیه السلام هستند.

شجاع ترین چهره تاریخ اسلام از نظر رهبر انقلاب

به گزارش خبرنگار، رهبر انقلاب در یکی از سخنان خود شجاع ترین چهره تاریخ از دیدگاه خودشان را معرفی کردند. ایشان امام حسن مجتبى علیه السلام را شجاع ترین خواندند و برای این حرف خویش دلایل و برهان هایی ذکر کردند. بخشی از سخنان ایشان را در ادامه مطالعه می کنید:

من معتقدم امام حسن مجتبى شجاع ترین چهره ى تاریخ اسلام است. می پرسید از على هم شجاع تر است، از برادرش حسین هم شجاع تر است که در میدان جنگ، آن جنگ خونین، با آن فداکارى عجیب خودش را به کشتن داد؟

بله، شجاعت واقعى این است که انسان برطبق آنچه مصلحت فکر و ایدئولوژى او است اقدام بکند، اگرچه کسى نفهمد. و امام حسن حاضر شد خود را و نام خود را و وجهه ى خود را و محبوبیّت خود را در میان دوستان نزدیکش، فداى مصلحت واقعى بکند؛ حاضر شد که او را نشناسند، براى اینکه اسلام را بشناسند و اسلام بماند.

آیا امام حسن میتوانست در جنگ با معاویه شهید باشد؟ نه، نمیتوانست. شهید کیست؟ شهید آن کسى است که جان خود را مایه میگذارد، خون خود را می ریزد، براى ابقای فکر و ایده اى که به آن احترام میگذارد؛ این شهید است.

امام حسن اگر در میدان جنگ کشته میشد، به این معنا بود که معاویه تنها منازع خود را، تنها کسى را که امکان دارد نقش افشاگرى و رسواگرى در برابر روشهاى پنهانى و ریاکارانه ى معاویه ایفا نماید، یک چنین رقیبى را دیگر در مقابل راه خود نبیند.

منبع: کتاب دو امام مجاهد، صص42-44

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شجاع ترین چهره تاریخ اسلام از نظر رهبر انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاع ترین چهره تاریخ اسلام از نظر رهبر انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید