صعود بخشی و جوادی به یک چهارم تکواندو قهرمانی دنیا ، کیانی حذف شد

امیر محمد بخشی و پریسا جوادی با رجحان مقابل رقیبان شان راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا شدند اما ناهید کیانی از دور رقابت ها حذف شد.

صعود بخشی و جوادی به یک چهارم تکواندو قهرمانی دنیا ، کیانی حذف شد

به گزارش خبرنگاران، در شروع سومین روز از رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2019 که در منچستر انگلیس در حال برگزاری است، امیر محمد بخشی در 74- و پریسا جوادی در وزن 57- کیلوگرم راهی یک چهارم نهایی شدند اما ناهید کیانی در 49- کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.

راهیابی بخشی به یک چهارم نهایی

امیرمحمد بخشی نماینده وزن 74- کیلوگرم مردان ایران، در نخستین گام برابر میگوئل ترجوس سالاس از کلمبیا با نتیجه 16 بر 7 به رجحان رسید. وی در دور بعد نیز مقابل کریستین مکنیش نماینده میزبان و دارنده طلای قهرمانی اروپا 2018، برنز بازی های یونیورسیاد 2015 و برنز المپیک جوانان 2014 در حالی که در سرانجام 2 راند مبارزه 6 بر 6 به تساوی رسید پیروز شد در سرانجام راند سوم با حساب 10 بر 6 به رجحان برسد و راهی یک هشتم نهایی گردد.

بخشی در یک هشتم نهایی نیز برابر کی رن از چین با نتیجه 23 بر 15 به رجحان رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

حذف ناهید کیانی در مرحله یک هشتم نهایی

ناهید کیانی، نماینده وزن 49- کیلوگرم تیم ملی بانوان ایران در نخستین مبارزه برابر یونیشا رأی از نپال را با نتیجه 34 بر 7 در سرانجام راند دوم شکست داد. وی در دور بعد نیز برابر مادینا مانوپوا از ازبکستان و نایب قهرمان بازی های آسیایی 2018 و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2018 در یک مبارزه سخت و حساس در سرانجام 3 راند مبارزه به نتیجه تساوی 4 بر 4 رسید اما در راند طلایی 2 امتیاز گرفت و در نهایت 6 بر 4 به پیروزی رسید و راهی یک هشتم نهایی شد اما در این مرحله برابر نماینده تایلند با نتیجه سنگین 28 بر 7 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

جوادی هم به یک چهارم نهایی رسید

پریسا جوادی در وزن 57- کیلوگرم نیز در نخستین گام مقابل دزیره رولاف از آمریکا با نتیجه 13 بر 4 به رجحان رسید و راهی دور بعد شد. این نتیجه در حالی به دست آمد که جوادی در سرانجام راند دوم 3 بر یک عقب بود اما در راند سوم این نتیجه را جبران کرد و به پیروزی رسید.

وی در مرحله بعد نیز برابر پاتریکا آدامکیویسز تکواندوکار با سابقه لهستانی و قهرمان اروپا 2018 در یک مبارزه سخت با نتیجه 19 بر 17 در راند طلایی به رجحان رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.

به گزارش خبرنگاران، تیم های ملی مردان و زنان ایران تاکنون توسط آرمین هادی پور و مهلا مومن زاده به ترتیب صاحب مدال های برنز و نقره شده است. محمد پلنگ افکن و اکرم خدابنده دیگر نمایندگان ایران در روز نخست نیز با شکست برابر رقبایشان از دور رقابت ها کنار رفتند

فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی، راهنمایی تیم ملی مردان ایران را بر عهده دارند و در بخش زنان نیز مهرو کمرانی سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صعود بخشی و جوادی به یک چهارم تکواندو قهرمانی دنیا ، کیانی حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود بخشی و جوادی به یک چهارم تکواندو قهرمانی دنیا ، کیانی حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید