قوانین ریش گذاشتن و اشتباهاتی که مرتکب می شوید

به گزارش حمایت از تولید ملی، خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: همانطور که خانم ها به زیبایی شان اهمیت می دهند، آقایان نیز باید به ظاهر خود رسیدگی نمایند. یکی از راههایی که آقایان می توانند به صورت شان تنوع دهند، گذاشتن ریش است. اما ریش گذاشتن به همین سادگی هم که فکرش را می کنید، نیست. به همان اندازه که موی سر احتیاج به رسیدگی دارد، به ریش تان هم باید توجه کنید. اما اکثر آقایان در این راه اشتباهاتی را مرتکب می شوند که در ادامه بر آنها اشاره نموده ایم.

قوانین ریش گذاشتن و اشتباهاتی که مرتکب می شوید

از روغن های مخصوص ریش استفاده نمی کنید

اگر به فکر بلند کردن ریش تان هستید، باید به فکر تهیه روغن های مخصوص ریش هم باشید. روغن ریش یک محصول آرایشی بهداشتی ست که برای ایجاد رطوبت و تغذیه رسانی به پوست زیر ریش و ریش استفاده می گردد و یاری می نماید تا ریش و سبیل آقایان ظاهری مناسب تر داشته باشد. استفاده از روغن ها فواید زیادی دارند، از جمله:

پوست شما را مرطوب می نماید. حتما شما هم برای پوست صورت تان از کرم های مرطوب نماینده استفاده می کنید. استفاده از این کرم ها برای قسمت هایی از پوست تان که زیر ریش قرار گرفته، سخت است. در این شرایط روغن ها می توانند به یاری تان آیند. شما به یاری روغن خیلی راحت می توانید پوست تان را نرم و مرطوب کنید.

روغن ها علاوه بر مرطوب کردن پوست صورت، خود ریش را هم براق و روشن می نمایند.

اگر شانه کردن ریش تان برایتان سخت و دردناک است، خیلی راحت می توانید به یاری روغن آن را نرم نموده و سپس شانه کنید.

آیا می دانید که اگر پوست زیر ریش تان مرطوب نباشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پس از مدتی دچار خارش و به تبع دردناک خواهد شد. برای جلوگیری از کاهش التهاب می توانید از روغن ها بهره ببرید.

توصیه می گردد از روغن ریش یک بار در روز و آنهم بعد از دوش دریافت استفاده گردد. بعد از اینکه ریش را به طور کامل خشک کردید، 5 قطره از روغن ریش را کف دستتان بریزید، دستها رو به هم بمالید و بعد کف دست تان را از دو طرف صورت به سمت پایین بکشید تا ریش ها کاملا به روغن ریش آغشته شوند. در مرحله آخر ضروری است که با یک شونه مخصوص ریش آن را شانه بزنید.

ریش تان را شانه نمی زنید

شاید فکر کنید که ریش احتیاجی به شانه کردن ندارد و باید آن را به حال خودش رها کنید تا بلند گردد. اما اگر یک بار آن را شانه کنید، تغییرات آن را احساس خواهید کرد. درست مانند موی سر، موهای ریش نیز به شانه زدن احتیاج دارند. برای این که ریش شما تمیز و مرتب جلوه کند، باید آن را روزی یک بار شانه کنید. علاوه بر آن، با شانه کردن ریش تان، روغنی که به آن زده اید نیز به طور کامل پخش می گردد. اگر ریش تان کوتاه است، می توانید از شانه بهره ببرید اما برای آقایانی که ریش بلندی دارند، برس انتخاب بهتری ست.

برای بلند شدن ریش تان صبر نمی کنید

بسیاری از آقایان تحمل صبر کردن برای بلند شدن ریش شان را ندارند. آنها یک تا دو هفته صبر می نمایند و زمانی که می بینند ریش شان آنطور که انتظارش را داشتند بلند نشد، تصمیم می گیرند که آنها را از ته بزنند. اما سوال اینجاست که آیا به ریش تان زمان کافی برای رشد کردن می دهید؟ مطمئنا پاسخ شما منفی ست. کارشناسان توصیه می نمایند اگر می خواهید ریش تان آنطور که باید رشد کند، باید حداقل 2 ماه صبر کنید اما صبر آقایان معمولا کمتر از این زمان است.

باورهای اشتباهی در سر دارید

بسیاری از آقایان به دلیل باورهای اشتباهی که در سر دارند، از بلند کردن ریش تان سر باز می زنند. در اینجا به بعضی از این باورها اشاره نموده ایم:

ریش من پر نیست، از این رو نمی توانم آن را بلند کنم

اگر قسمت هایی از ریش تان کم پشت تر است، نگران نباشید، پس از 2 ماه که ریش تان بلند شد، قسمت های خالی ریش تان نیز پر شده و دیگر به چشم نمی آید.

شیو کردن صورت موجب رشد سریع تر موها می گردد

ژنتیک تاثیر زیادی روی رشد موها دارد اما این که شما با اصلاح صورت تان بتوانید رشد موهایتان را بیشتر کنید، اشتباه است.

برای قرار ملاقات های مهم ریش تان را می زنید

شاید فکر کنید که با وجود ریشی که هنوز به طور کامل بلند نشده، ظاهرتان بهم ریخته و کثیف به نظر می رسد، به طوری که تصمیم می گیرید برای ملاقات های مهم تان آن را بزنید، اما بدانید که این تصور شما اشتباه است. اگر رسیدگی های لازم را مانند شانه زدن، چرب کردن یا مرتب کردن، انجام دهید، ریش می تواند حتی چهره بعضی از آقایان را جذاب تر کند.

ریش در تابستان به شما احساس خفگی می دهد

تحقیقات نشان داده که ریش در تابستان، نه تنها به شما احساس گرما و خفگی نمی دهد، بلکه خاصیت خنک نماینده نیز دارد.

سبیل تان را نادیده می گیرید

شاید انقدر تمرکزتان را روی ریش گذاشته اید که از سبیل غافل شده اید، اما بدانید که سبیل می تواند جذابیت ریش شما را چند برابر کند. بنابراین بهتر است که به هر دوی آنها در کنار هم رسیدگی کنید.

استایل تان را معین کنید. چه مدل ریش و سبیلی به شما می آید. سبیل والروس، مدادی، نعل اسبی یا هشت؟ شما باید به توجه به فرم صورت و ریش تان، سبیلی که مناسب تان است را انتخاب کنید.

از واکس های سبیل بهره ببرید. همانطور که شما برای حالت دادن ریش تان از روغن استفاده می کنید، برای حالت دادن سبیل تان هم از باید از واکس یاری بگیرید. به یاری واکس می توانید آن را به هر حالتی که دوست دارید فرم دهید.

به سبیل تان فرم دهید. یک قیچی دم دست داشته باشید و هر زمانی که احساس کردید سبیل تان بلند و ناهماهنگ شده، آن را مرتب و تمییز کنید.

آن را شانه کنید. همانطور که شما ریش تان را شانه می کردید، باید سبیل تان را هم شانه کنید. با این کار ظاهر شما تمییز و مرتب خواهد بود.

آن را به روش اشتباه خشک می کنید

حتما برای شما هم پیش آمده که برای بیرون رفتن از خانه عجله داشته باشید و بعد از حمام بخواهید که با سشوار ریش تان را خشک کنید. اشتباهی که شما در این مرحله مرتکب می شوید این است که درجه سشوار را روی بیشترین درجه می گذارید. همین کار باعث می گردد که ریش شما خشک و شنماینده گردد. به جای آن، سشوار را روی کمترین درجه بگذارید و به یاری یک شانه آن را خشک کنید. پس از خشک کردن ریش تان می توانید از بالم ریش برای براق کردن آن بهره ببرید.

آن را به درستی نمی شویید

یکی از کارهای مهمی که شما باید انجام دهید، شستن ریش تان است، به خصوص اگر زمان زیادی را در بیرون از خانه و در گرد و غبار به سر می برید. بسیاری از آقایان فکر می نمایند که می توانند ریش شان را با شامپویی که به سرشان می زنند بشویند، در حالی که این کار اشتباه است. مشکل شامپو این است که روغن های طبیعی پوست صورت تان را از بین برده و آن را خشک می نماید که به تبع منجر به التهاب، سوزش، خارش و درد نیز می گردد. برای شستن ریش تان بهتر است که از شامپوهای مخصوص ریش بهره ببرید.

خط ریش تان را بیش از حد اصلاح می کنید

پس از این که 1 ماه از بلند کردن ریش تان گذشت، زمان آن است که موهای اضافی اطراف آن را بزنید. اما در این کار باید احتیاط زیادی به خرج بدهید زیرا اگر خط ریش تان کمی بالا یا پایین گردد، تمام زحمات تان بر باد می رود. برای این کار یک خط فرضی از دو طرف گوش تان که از زیر چانه تان می گذرد را تصور کنید. این خط منحنی می تواند راهنمای شما برای زدن موهای اطراف ریش تان باشد. حواس تان باشد تا از آن خط بالاتر نیایید.

منبع: mankind

منبع: برترین ها

به "قوانین ریش گذاشتن و اشتباهاتی که مرتکب می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین ریش گذاشتن و اشتباهاتی که مرتکب می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید