مکرون امروز تدابیر اصلاحاتی را اعلام می کند

به گزارش حمایت از تولید ملی، رئیس جمهوری فرانسه در نظر دارد با آغاز فصل جدید در دوران ریاست جمهوری اش امروز (دوشنبه) با اعلام یک سری سیاست ها براساس خواسته های رأی دهندگان از خشم جلیقه زردها بکاهد.

مکرون امروز تدابیر اصلاحاتی را اعلام می کند

قرار است مکرون عصر امروز ساعت 18 (به وقت محلی) درباره تدابیر ملموس پیش رو در پاسخ به خواسته های جلیقه زردها سخنرانی کند.

یکی از مشاوران مکرون اعلام کرد: او به دنبال یک قانون جدید است که براساس آن تغییرات بنیادی انجام شود تا بدین شکل اعتراضات ضد دولتی و خشونت های ناشی از آن را فرونشاند.

با این حال یکی از اعضای اپوزیسیون جمهوری خواه فرانسه به نشریه لوفیگارو اعلام کرد ماکرون نمی تواند شانس دوم داشته باشد.

جنبش جلیقه زردها ابتدا در مناطق روستایی و شهرهای کوچک فرانسه در اعتراض بر افزایش مالیات بر انرژی آغاز شد و سپس به اعتراضات ضد کاپیتالیسم و ضد دولت فرانسه گسترش یافت.

در ماه ژانویه ماکرون یکسری مذاکرات برای آرام کردن معترضان انجام داد اما به نتیجه ای نرسید.

مکرون که به دنبال دومین دوره ریاست جمهوری است، با شهرداران محلی و ساکنان شهرهای کوچک دیدار و گفت وگو کرد و وعده داد که برون رفتی برای خشم جلیقه زردها پیدا کند اما باز هم جلیقه زردها روز شنبه در خیابان های پاریس و دیگر شهرها گردهم آمدند و پیشنهادات ماکرون را رد کردند.

معترضان در پاریس بنرهایی با عنوان ماکرون ما انتظار هیچ چیز از پیشنهادهای تو را نداریم وعده های ماکرون را رد کردند.

براساس آمار وزارت کشور، 31 هزار نفر روز شنبه به خیابان آمدند. البته این رقم نسبت به جمعیت اولین اعتراضات مبنی بر حضور 282 هزار نفر بسیار کم بود اما نسبت به اعتراضات هفته گذشته این رقم افزایش یافت.

مشاوران مکرون اعلام کردند که وی برنامه هایی برای کاهش تعداد قانون گذاران ملی و افزایش تعداد کارکنان دولتی برای انتقال خدمات به سطوح محلی و همچنین توجه ویژه به تغییرات آب و هوایی دارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مکرون امروز تدابیر اصلاحاتی را اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون امروز تدابیر اصلاحاتی را اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید