نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ابلاغ شد

به گزارش حمایت از تولید ملی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استاندار تهران، نقشه محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را به او ابلاغ کرد.

نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ابلاغ شد

به گزارش حمایت از تولید ملی، در نامه دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، آمده است:

در اجرای بند 12 از ماده 3 قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال 1309 و نظام نامه اجرایی آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران (بازنگری) مربوط به آثار ملی فرهنگی تاریخی واقع در شهر تهران، که به توضیح ذیل در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ می گردد.

محدوده حریم آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی ربط در استان، ابلاغ و از نتیجه این سازمان را آگاه کنند.

  1. کاخ نیاوران و کوشک احمدشاهی در مجموعه کاخ نیاوران به شماره 2025 در تاریخ 1377/03/06

  2. کاخ صاحبقرانیه به شماره 419 در تاریخ 1344/11/11

  3. تکیه نیاوران به شماره 11203 در تاریخ 1383/07/25

  4. فرهنگسرای نیاوران به شماره 13279 در تاریخ 1384/4/30

منبع: میراث آریا

به "نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید