چرا دیگر از مگ رایان خبری نیست؟

به گزارش حمایت از تولید ملی، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: به احتمال زیاد شما هم مثل ما اولین بار چهره زیبای مگ رایان را در فیلم تاپ گان دیده اید، مگ رایان در این فیلم خوش درخشید و راه برای حضور بیشتر او در فیلم های پرفروش باز شد، پس از تاپ گان مگ رایان به ستاره فیلم های عاشقانه کمدی تبدیل شد و درخشش خوبی در فیلم هایی مانند شهر فرشته ها، بی خوابی در سیاتل و کیت و لئوپولد داشت، اما این وضعیت مربوط به گذشته است و مدت های زیادی می گردد که از مگ رایان خبری نداریم.

چرا دیگر از مگ رایان خبری نیست؟

مگ رایانِ خنده رویی که در گذشته می شناسیم وارد 57 سالگی شده است، اما بعید به نظر می رسد افزایش سن باعث کاهش محبوبیت او شده باشد چرا که سلبریتی های زن سن بالای زیادی را شاهد هستیم که همچنان طرفداران زیادی دارند. از آنجایی که مگ رایان با بازی در فیلم های جذاب و بامزه در دهه های 80، 90 و 2000 میلادی خاطره های خوبی را در ذهن ما از خود به جا گذاشته است در ادامه قصد داریم با هم ببینیم چرا این روزها دیگر خبری از مگ رایان به گوش ما نمی خورد.

فیلم های آخر مگ رایان فروش خوبی نداشتند

در گذشته عادت داشتیم هر فیلمی که مگ رایان در آن بازی می کرد را با چشم بسته انتخاب می کردیم و می دانستیم به تماشای فیلم خوبی خواهیم نشست اما چشمه جذابیت و شوخ طبعی که در فیلم های مگ رایان شاهد بودیم خشک شد و در فیلم های اخیر او با فیلم هایی خشک و بی روح سر و کار داریم. همین امر باعث شده تا این فیلم ها در گیشه فروش خوبی نداشته باشند و بزرگان هالیوود نیز روی خوبی به مگ رایان نشان ندهند.

با نگاهی به فیلم شناسی مگ رایان می توان گفت دوران پیروزیت این هنرپیشه دقیقاً در سال 1998 به سرانجام رسید اما در آن موقع مگ آنچنان شهرتی داشت که کسی متوجه افول او نشد. به همین دلیل در دو سال بعد شاهد فیلم های شهر فرشتگان و برایتان نامه آمده است بودیم، این فیلم ها فروش خوبی داشت اما کاملاً معین بود که از سرانجام دوران طلایی مگ رایان خبر می دادند.

مدتی بعد مگ رایان در فیلم Hanging Up, حاضر شد و در کنار بازیگران بزرگ دیگری مانند داین کیتون و لیسا کودرو نهاده شد. این فیلم به رغم هنرپیشه های بزرگی که داشت نتوانست در گیشه عملکرد خوبی داشته باشد و تنها 32 میلیون دلار فروخت. پس از آن مگ رایان در کنار راسل کرو در فیلم دلیل زندگی حاضر شد و این فیلم حتی چند هفته هم روی پرده سینماهای تراز اول جهان دوام نیاورد.

داستان عدم پیروزیت های مگ رایان ادامه پیدا کرد تا اینکه این روزها دیگر کمتر تهیه نماینده ای پیدا می شود که حاضر باشد با مگ رایان برای ساخت فیلم قرار داد ببندد.

منتقدین مگ رایان را بیش از حد تحت فشار گذاشتند

همان گونه که گفتیم رفته رفته علاقه تماشاچیان به فیلم های مگ رایان کاهش پیدا کرد، از طرف دیگر منتقدین نیز هرگز روی خوشی به فیلم های مگ رایان نشان ندادند، برای اثبات این امر کافی است نگاهی به امتیازهای فیلم های مگ رایان در بازه زمانی سال های 2000 تا 2007 در وب سایت های معتبر نقد فیلم داشته باشید.

این نقدهای منفی سایه شومی را روی مگ رایان انداختند و رایان هرچه کوشش کرد نتوانست از زیر بار نقد های منفی منتقدین خارج شود. در سال 2008 یک بار دیگر مگ رایان عزم خود را جزم کرد تا در فیلمی با نام زنان (The Women)، درخششی دوباره داشته باشد و نظر منتقدین را نیز جلب کند. این فیلم در واقع بازسازی از یک فیلم کلاسیک با همین نام بود که در سال 1939 ساخته شده بود. این فیلم کلاسیک بر اساس یک نمایش نامه بسیار پرفروش و محبوب ساخته شده بود و همه چیز نوید پیروزیت فیلم جدید مگ رایان را می داد.

همان گونه که از نام فیلم زنان پیداست، در این فیلم شاهد حضور هیچ هنرپیشه مردی نبودیم، اما چهره های زن سرشناسی مانند اوا مندس در کنار مگ رایان در این فیلم حضور داشتند تا زمینه را برای فروش پیروز فیلم زنان آماده نمایند.

اما روزگار با عوامل این فیلم یار نبود و پس از اکران، منتقدین حسابی از خجالت فیلم درآمدند و امتیازهای بسیار بدی به آن دادند، در این زمینه می توان به نقد تند ریچارد اشیکل (Richard Schickel)، از مجله تایمز اشاره نمود که فیلم زنان را بدترین فیلمی خطاب نموده بود که تاکنون دیده است. در نتیجه مگ رایان کاملاً از چشم منتقدین افتاد و محبوبیت او روز به روز کمتر شد.

برخی از فیلم های مگ رایان حتی در سینما اکران نشدند

مگ رایان هرکاری از دستش بر می آمد انجام می داد تا فیلم هایش فروش خوبی را تجربه نمایند اما اوضاع برای او به اندازه ای وخیم شد که دو فیلم از آثار او حتی راهی سینما نشدند و مستقیماً سر از شبکه ویدئویی داخلی در آوردند.

همان گونه که بهتر از ما می دانید پیروزیت یک فیلم در پرده نقره ای باعث افزایش تماشاگران همان فیلم در شبکه های ویدئویی داخلی می شود و بدون شک اگر فیلمی ابتدا در سینما نمایش داده نشود، شانس بسیار کمی برای پیروزیت در شبکه های ویدئویی داخلی دارد.

فیلم های My Moms NewBoyFriend و The Deal به عنوان آثاری از مگ رایان شناخته می شوند که پس از شکست فیلم زنان راهی شبکه ویدئویی داخلی شدند و همان گونه که انتظار می رفت بختی برای فروش پیدا نکردند.

مگ رایان تصمیم های نادرستی برای بازیگری گرفت

حضور پیروز در هالیوود تنها مستلزم داشتن چشم و ابروی زیبا نیست و هنرپیشه های زن باید وسواس زیادی در انتخاب نقش داشته باشند. مگ رایان نیز که در نقش های کمدی و عاشقانه جا افتاده بود سعی کرد در نقش های دیگری نیز حاضر شود تا از این طریق استعداد بازیگری اش را به رخ تماشاچیان و همچنین منتقدین بکشد اما چنین اتفاقی هرگز آن طور که مگ رایان می خواست صورت نگرفت.

از طرف دیگر انتخاب فیلم نیز تأثیر زیادی در پیروزیت یک هنرپیشه دارد و مگ رایان در این زمینه با انصراف از بازی در فیلم بانوی زیبا، (Pretty Woman)، میدان را برای جولیا رابرتز خالی گذاشت تا او با حضور در این فیلم در کنار ریچارد گیر، به پیروزیتی چشمگیر دست پیدا کند و مگ رایان همچنان تک و تنها در هالیوود بدون هوادار باقی بماند.

مگ رایان روابط عاشقانه تلخی را تجربه کرد

اوایل دهه 2000 میلادی بود که شایعاتی در مورد روابط میان مگ رایان و راسل کرو در رسانه ها دست به دست شد، در این زمان مگ رایان چندین سال بود که با دنیس کواید ازدواج نموده بود و این شایعه ضربه سختی به رایان وارد کرد.

مگ رایان در آن موقع در مورد این شایعات لب به سخن باز نکرد و اجازه داد این شایعات قوت بیشتری بگیرد، از آن قضیه چندین سال گذشت تا اینکه در نهایت در سال 2008 مگ رایان در مصاحبه ای با مجله این استایل (InStyle)، مدعی شد که دنیس کواید، همسر سابق مگ رایان در آن موقع خیانت های زیادی را در حق او انجام داده است و همین امر باعث شده بود تا مگ رایان روابط عاشقانه تلخی را تجربه کند.

مگ رایان از سال 2010 به بعد با جان ملنکمپ (John Mellencamp)، وارد رابطه ای چندین ساله شده بود تا اینکه در نهایت در نوامبر سال 2018 بیان کرد که با این خواننده و ترانه سرای آمریکایی نامزد نموده است.

مگ رایان عمل های زیبایی ناخوشایندی را تجربه کرد

اگر از طرفداران دو آتشه مگ رایان باشید و چهره جوانی های او را با چهره دوران میان سالی اش مقایسه کنید متوجه تغییرات زیادی در چهره اش خواهید شد. این تغییرات به دلیل عمل های زیبایی بوده که مگ رایان برای زیبا تر شدن چهره اش انجام داده است.

انصافاً باید اعتراف کرد سینما اول از همه یک هنر بصری است و با زیبایی کار دارد، در نتیجه کاملاً طبیعی است اگر هنرپیشه های مرد و زن هالیوودی که پا به سن می گذارند به فکر جوان تر کردن چهره شان باشند. اما گاهی اوقات درمان های زیبایی جواب نمی دهد و فرد زشت تر از گذشته اش می شود.

در این زمینه می توان به بوتاکس صورت و تزریق لب مگ رایان اشاره نمود که چهره او را با چیزی که قبلاً سراغ داشته ایم تغییر داده است. خود مگ رایان نیز به زیبایی در هالیوود عقیده دارد و بر این باور است که تغییر چهره او یکی از اصلی ترین دلایلی است که پیشنهاد های کمتری برای فیلم ها دریافت می نماید.

مگ رایان قرار بود در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کند که این برنامه هرگز ساخته نشد

مگ رایان که فیلم های آخرش در گیشه با فروش خوبی روبرو نشدند در سال 2013 به فکر ساخت یک مجموعه تلویزیونی افتاد، وی قرار بود شخصاً در این مجموعه ایفای نقش داشته باشد. در این مجموعه تلویزیونی که نامش هرگز معین نشد مگ رایان قرار بود نقش یک مادر شاغل را ایفا نماید که در محل کار و زندگی شخصی با مسائل مختلفی روبرو می شود.

اگر از طرفداران مگ رایان باشید حتماً به خاطر دارید که آخرین حضور او در تلویزیون به بازی در سریال Wildside در سال 1958 باز می شود و به همین دلیل بسیاری به حضور مجدد مگ رایان در تلویزیون امید بسته بودند اما شبکه ان. بی . سی که قرار بود این سریال را پخش کند، از ساخت آن صرف نظر کرد تا یک بار دیگر مگ رایان شکست سختی را تجربه کند.

مگ رایان فرصت خوبی برای بازی در یک سریال کمدی را از دست داد

بدون شک اگر به مجموعه های کمدی علاقه داشته باشید، سریال چگونه با مادرت آشنا شدم را دیده اید. این سریال که از شبکه سی . بی . اس آمریکا پخش می شد در سال 2014 پس از 9 فصل به سرانجام رسید. در آن موقع این سریال به اندازه ای هوادار داشت که شبکه سی. بی. اس به فکر ساخت یک سریال دیگر با همین مضمون بیافتد. این سریال قرار بود چگونه با پدرت آشنا شدم نام بگیرد و به جای اینکه پدر خانواده داستان چگونه آشنایی اش با همسرش را به بچه هایشان شرح دهد. این مادر خانواده بود که از دیدگاه خودش داستان آشنایی با همسرش را برای بچه ها شرح می داد.

نقش راوی این داستان قرار بود بر عهده استاد فیلم های عاشقانه و کمدی، مگ رایان باشد اما این بار نیز بخت با مگ رایان یار نبود و ساخت این سریال که انتظار می رفت طرفداران زیادی هم پیدا کند کنسل شد.

مگ رایان که از بازیگری چیزی دستگیرش نشد به کارگردانی روی آورد

بازیگران پیروز زیادی را سراغ داریم که از هنرپیشگی به کارگردانی رو می آورند، مگ رایان نیز که در جهانی بازیگری هالیوود روی خوشی نمی دید در سال 2015 فیلم Ithaca را به عنوان اولین تجربه کارگردانی اش معرفی کرد، این فیلم از کتابی با نام The Human Comedy اقتباس شده بود و داستان آن در جریان جنگ جهانی دوم روایت می شد.

در این فیلم شاهد روایت داستان مادر چهار فرزند بودیم که پسر بزرگش راهی میادین نبرد شده بود. در نتیجه پسر دیگرش به عنوان یک نامه رسان مشغول به کار شده بود تا خرج زندگی را در بیاورد. این پسر نامه ها را برای ساکنین منطقه ای با نام Ithaca می برد و از آنجایی که بیشتر فرزند های ساکنان این منطقه راهی جنگ شده بودند، این پسر مجبور بود نامه های ناخوشایندی که بیشتر از مرگ سربازان در میادین نبرد خبر می داد را به خانواده هایشان برساند.

مگ رایان در کنار کارگردانی، در این فیلم نقش مادر خانواده را نیز بازی کرد و طبق معمول این فیلم شانسی برای حضور در پرده نقره ای سینما پیدا نکرد، در نتیجه مستقیماً راهی شبکه های ویدئویی داخلی شد و در مجموع توانست 19،692 دلار سودآوری داشته باشد که اصلاً رقم قابل قبولی نبود تا مگ رایان از کارگردانی هم دل خوشی نداشته باشد.

مگ رایان این روزها بیشتر وقت خودش را به خانواده اش اختصاص داده است

چیزی حدود 4 دهه است که مگ رایان در صحنه های سینما و تلویزیون حضور دارد، انصافاً هم باید گفت این هنرپیشه خوش قد و بالا با تکیه بر همین فیلم ها پس انداز خوبی را اندوخته است و شاید خیلی دور از ذهن نباشد اگر بگوییم مگ رایان به دوران بازنشستگی اش نزدیک می شود.

مگ رایان در حال حاضر بیشتر به جای اینکه توجهی به هالیوود داشته باشد، سخت درگیر بزرگ کردن بچه هایش است و از قرار معلوم از این کار لذت زیادی می برند. به همین دلیل است که طرفداران، گاه و بیگاه مگ رایان را به همراه دخترش دِیزی در خیابان های منهتن ملاقات می نمایند.

به این ترتیب شاید زمان خداحافظی مگ رایان با سینما و تلویزیون فرا رسیده باشد، شاید هم پس از گذشت چند سال و بزرگ تر شدن بچه ها، مگ رایان دوباره به سینما رو آورد و برای آخرین بار بخت خودش را در هالیوود امتحان کند.

در مجموع باید گفت مگ رایان از آن دسته هنرپیشه هایی است که خاطره های بسیار خوشی با فیلم های او داریم و به این راحتی ها فراموشش نمی کنیم. به این ترتیب در سرانجام پیشنهاد می کنیم اگر شما هم از طرفداران مگ رایان هستید و فیلم خوبی را از او در خاطر دارید، در قسمت نظرات، نام و معینات این فیلم را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا به تماشای آن بنشینیم.

منبع: برترین ها

به "چرا دیگر از مگ رایان خبری نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دیگر از مگ رایان خبری نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید