چه آینده ای در انتظار منابع تجدیدپذیر است؟

به گزارش حمایت از تولید ملی، با بیشتر شدن احتیاج مردم به انرژی تجدیدپذیر قصد داریم نگاه دقیق تری به آینده منابع آن ها بیاندازیم.

چه آینده ای در انتظار منابع تجدیدپذیر است؟

به گزارش خبرنگار ، هیچ چیزی به غیر از خدا وجود ندارد که از هیچ بیاید. این واقعیت را می توان زمانی که به مفاهیم به ظاهر انتزاعی مانند انرژی می رسیم کاملا فراموش کنیم. با افزایش بحران آب و هوا، سیاستمداران شروع به تاکید هر چه بیشتر بر اهمیت انتقال انرژی پاک می نمایند. افزایش انرژی پاک به معنای افزایش صفحه های خورشیدی، توربین های بادی، وسایل الکتریکی و باتری های بزرگ است. اما همچنین این به معنای تقاضای بیشتر برای موادی است که فراوری این فناوری ها را ممکن می سازد.

در بعضی موارد مانند سیلیکون برای صفحه های خورشیدی، تقاضای بالاتر بعید به نظر می رسد. به گفته مارکو ریگئی، متخصص پایداری فناوری های جدید در دانشگاه آکسفورد بروک، سیلیکون غنی است و ما در حال حاضر زیرساخت ها را برای ساخت این مواد داریم. اما زنجیره های عرضه ما برای مواد دیگر مانند نئودیمیم برای توربین های بادی، لیتیوم و کبالت برای باتری و مس برای همه چیز اساسا ممکن است احتیاج به تغییر داشته باشد. در نتیجه بهتر است از موادی که می توانند به انقلاب انرژی تجدیدپذیر یاری نمایند اطلاعات بیشتری داشته باشیم و چگونگی تغییر جهان در هنگام افزایش تقاضا آن ها را آنالیز کنیم.

نئودیمیم

فرانسیس دیو، استاد کانی شناسی کاربردی در دانشکده معدن دانشگاه اکستر می گوید: واقعا چیزی برای رقابت با نئودیمیم برای مگنت وجود ندارد. نئودیمیم عنصری است که به نادر خاکی مشهور است و یک فلز نقره ای است که نقش بسیار مهمی در انرژی تجدیدپذیر دارد. هنگامی که با آهن و بور ترکیب می گردد، آهنربا های قوی فراوری می نماید که برای ژنراتور های توربین های بادی و موتور های الکتریکی مهم است.

مسئله اصلی این عنصر نادر بودن آن نیست. مسئله این است که اکثر ذخایر این عنصر در یک کشور است. حدود 85 درصد از نئودیمیم جهان از چندین معدن در چین می آید. چندین معدن کوچک در جا های دیگر جهان مانند معدن خاکی رنگین کمان در بوروندی و معدن Mkango در مالاوی وجود دارد، اما اغلب، معادن خارج از چین نیز تمایل دارند که ذخایر خود را به این کشور منتقل نمایند.

فلز مس

مس، مانند نئودیمیم کمیاب نیست، اما ما احتیاج به مقدار زیادی از آن داریم. اساسا هر چیزی که یک دکمه خاموش و روشن دارد دارای مس است. به لطف توانایی باور نکردنی آن برای انتقال الکتریسیته هنوز جایگزینی دیگری برای آن پیدا نشده است.

مری پولتون، مدیر اجرایی موسسه منابع معدنی لوئل در دانشگاه آریزونا، می گوید: بخش حیرت انگیز در خصوص استخراج مس، پیدا کردن مناطقی است که فلزات در مقادیر بالایی نزدیک به سطح متمرکز شده اند. در وهله اول می توان ذخایر زیادی پیدا کرد، ولی پس از آن دریافت مجوز ها را و شروع فراوری ممکن است بسیار طول بکشد. به طور عمده ما در حال استخراج معادنی هستیم که در سال 1800 پیدا کردیم.

لیتیوم و کبالت

مطمئنا مردم فقط زمانی که باد می وزد یا خورشید می درخشد، برق نمی خواهند. یکی از راه چاره های بلند پروازانه استفاده از باتری های لیتیوم یونی غول پیکر است، مانند مدلی که در حال حاضر در جنوب استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته است.

یک تحلیلگر لیتیوم در معدن به نام آندری میلر، می گوید: لیتیوم مانند کلیدی است برای همه باتری های قابل شارژ و برای به دست آوردن آن دو راه وجود دارد. یکی از روش های محبوب در آمریکای جنوبی این است که آن را از آب نمک زیر یک دریاچه تبخیر کند. به عنوان مثال، بزرگترین منبع لیتیوم در جهان، دریاچه Salar de Atacama در شیلی است. لیتیم همچنین می تواند از اسپودومن استخراج گردد. یک منبع سنگ سخت که بیشتر در استرالیا یافت می گردد.

با رشد بازار باتری فشار برای پیدا کردن معادن اسپدومن بیشتر شوند. میلر پیش بینی می نماید که اگرچه آمریکای جنوبی و استرالیا به عنوان معادن اصلی باقی خواهند ماند، در نقاطی مانند کانادا، کارولینای شمالی و نوادا در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و جمهوری چک معادن دیگری شروع به کار خواهد نمود.

محصولات آینده اپل جهان را شگفت زده خواهد نمود +جزئیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چه آینده ای در انتظار منابع تجدیدپذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه آینده ای در انتظار منابع تجدیدپذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید