حلقه های باستانی 400 ساله حوزه نجومی

به گزارش حمایت از تولید ملی، از زمان های بسیار قدیم، ستاره شناسان در سراسر دنیا از مدل های آسمان برای محاسبات مربوطه استفاده می کردند. سپس با ظهور کره بازویی، به ستاره شناسان یک مدل فیزیکی برای تجسم بهتر خطوط طول و عرض آسمانی داده شد.

حلقه های باستانی 400 ساله حوزه نجومی

این کره های بازو به طور مستقل در یونان باستان و چین باستان ایجاد شده و از حلقه های کروی متمرکز بر روی زمین یا خورشید تشکیل شده اند. در طول قرن های شانزدهم و هفدهم، اندازه این ابزارهای نجومی و ستاره شناسی به اندازه انگشتان دست مانند یک حلقه، مد شد که دقیقا مانند کره های بازویی معمولی حرکت می نمایند.

موزه بریتانیا به تازگی یک مجموعه جدیدی از چندین حلقه کره بازویی رونمایی نموده که به طرز باورنکردنی خوش ساخت و دقیق ساخته شده اند. آن ها هنگام بسته شدن مانند هر حلقه دیگری به نظر می رسند، اما در دل خود چندین حلقه تخصصی ستاره شناسی و اخترشناسی را جای داده اند. این جواهرات پیچیده که بین دو تا هشت حلقه در هم فرو رفته متحرک دارند، توسط صنعتگران خبره دوره یونان باستان ساخته شده اند.

در بعضی از این حلقه ها نیز کتیبه هایی از زودیاک حک شده که مربوط به چین باستان بوده و قدمت بسیار بالایی دارند. این حلقه های باستانی 400 ساله هنوز کارآیی لازم را داشته و ستاره شناسان می توانند با استفاده از تخصص خود به راحتی از آن ها استفاده نمایند. به همین دلیل تماشای این حلقه های باستانی در موزه بریتانیا برای بسیاری از ستاره شناسان در سراسر دنیا جذاب خواهد بود.

این در حالی است که از یک ورق طلای نرم و آلیاژی برای ساخت این حلقه های 400 ساله مورد استفاده قرار گرفته که به ارزش آن دوچندان می افزاید.

منبع: گردشبان

به "حلقه های باستانی 400 ساله حوزه نجومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلقه های باستانی 400 ساله حوزه نجومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید