قیمت نفت آمریکا حدود 4 درصد جهش کرد؛ عبور از مرز 54 دلار

قیمت نفت در خاتمه معاملات روز آدینه هجدهم مردادماه با سقوط میزان ذخایر نفت خام اروپا و کاهش تولیدات اوپک، علی رغم گزارش آژانس بین المللی انرژی در خصوص کمترین رشد تقاضا از بحران اقتصادی 2008 تاکنون، جهش کرد.

قیمت نفت آمریکا حدود 4 درصد جهش کرد؛ عبور از مرز 54 دلار

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در سرانجام معاملات روز آدینه هجدهم مردادماه، با سقوط میزان ذخایر نفت خام اروپا و کاهش تولیدات اوپک، علی رغم گزارش آژانس بین المللی انرژی در خصوص کمترین رشد تقاضا از بحران اقتصادی 2008 تاکنون، قیمت نفت جهش کرد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا 1.96 دلار یا 3.7 درصد جهش کرد و به 54.50 دلار رسید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال 1.15 درصد یا 2 درصد جهش کرد و به 58.53 دلار رسید.

آژانس بین المللی انرژی گفت که میزان رشد تقاضای نفت از ماه ژانویه تا ماه می به پایین ترین سطح خود از سال 2008 تاکنون رسیده است. این آژانس عامل اصلی کاهش تقاضا را افزایش نشانه های کند شدن اقتصاد دنیا و تشدید تنش های تجاری بین چین و آمریکا، عنوان نموده است.

اما قیمت های نفت پس از آن جهش کرد که داده های یورواویل استاک نشان داد که میزان کل ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی 16 کشور اروپایی، در ماه جولای از ماه ژوئن کمتر شده است.

این هفته قیمت نفت برنت بیش از 5 درصد و قیمت نفت آمریکا حدود 2 درصد پایین آمد.

طبق داده های شرکت اطلاعات انرژی بیکز هیوز، شرکت های حفاری آمریکایی این هفته برای ششمین هفته متوالی، تعداد چاه های فعال خود را 6 حلقه کاهش دادند و به 764 حلقه رساندند.

منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت نفت آمریکا حدود 4 درصد جهش کرد؛ عبور از مرز 54 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت آمریکا حدود 4 درصد جهش کرد؛ عبور از مرز 54 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید