مغز کارمندان سفارت آمریکا در کوبا تغییر نموده است

به گزارش حمایت از تولید ملی، بر اساس تحقیق جدیدی تعیین شد، اسکن های پیشرفته مغزی از کارمندان سفارت آمریکا در کوبا که از بیماری شکایت داشتند، نشان دهنده تفاوت هایی در مغز آنها به نسبت آدم های عادی است.

مغز کارمندان سفارت آمریکا در کوبا تغییر نموده است

به گزارش حمایت از تولید ملی، به نقل از خبرگزاری رویترز، این یافته ها به قدری نیستند که علت یکسری حملات علیه سلامت کارمندان سفارت آمریکا در هاوانا، کوبا را دقیقا معین نمایند؛ حملاتی که باعث شد تا دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بسیاری از پرسنل سفارت را از کوبا فراخواند.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا گفته اند، نشانه های توصیف شده از سوی کارمندان سفارت ممکن است در اسکن های مغزی آنها به نسبت داوطلبان سالم دیده گردد.

دکتر راجینی ورما، یکی از اساتید رادیولوژی در این دانشگاه گفت: این تفاوت در اسکن های مغزی باعث شگفتی شد. بسیاری از این بیماران نوع خاصی از نشانه ها را داشتند و یک بی نظمی و ناهنجاری بالینی در این تصاویر دیده می گردد.

وی و همکارانش گفتند، معین نیست که آیا این الگوهای مغزی مستقیما به معنای مسائل مربوط به سلامت است یا خیر. اسکن های ام.آر.آی اولیه از 21 کارمند سفارت آمریکا در هاوانا هیچ ناهنجاری را نشان نداده است.

این تیم دانشگاهی همچنین آسیب های وارد آمده بر 21 دیپلمات را شبیه به تصادفی ناگهانی بدون ضربه به سر توصیف نموده است.

دکتر یان استون، استاد عصب شناس در مرکز مطالعات بالینی مغزی گفته است: شواهد یافت شده از تغییرات مغزی این افراد تایید نماینده آسیب یا تخریب مغزی نیست.

دولت کوبا در بیانیه ای خاطرنشان کرد، این تحقیق با آنهایی که قبلا انجام شد، هیچ تطابقی ندارد و تنها باعث مخدوش شدن تحقیقات بعدی می گردد. همچنین کمکی به یافتن دلیل اصلی این ناخوش احوالی نمی نماید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: این وزارتخانه به این تحقیق واقف است و از آنالیز های جامعه پزشکی درباره این مساله به شدت پیچیده استقبال می نماید.

مسائل مربوط به سلامتی برای بیش از ده ها تن از کارمندان سفارت آمریکا در کوبا در 2016 و پس از آن ظهور کرد که دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا سفارت این کشور را در هاوانا بازگشایی کرد تا روابط با کوبا را بهبود بخشد. بسیاری از کارمندان در 2017 از کوبا خارج شدند.

نشانه های بیماری مرموز شامل سردرد، شنیدن صدای زنگ در گوش، اختلال در خواب، مشکل در تفکر، مشکل در حافظه، خستگی و سرگیجه و مسائل تعادل است.

ترامپ گفته، کوبا مسئول آنچه که آسیب های جدی توصیف شده، به کارمندان سفارت آمریکا در هاوانا است. کارمندان سفارت کانادا در کوبا نیز علائم مشابهی را گزارش دادند و از کوبا خارج شدند. مقام های کوبا دخالت در این مساله را رد نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مغز کارمندان سفارت آمریکا در کوبا تغییر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغز کارمندان سفارت آمریکا در کوبا تغییر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید