پیغام وزیر علوم به کنگره شهدای دانشگاهی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به کنگره شهدای دانشگاهی و شهدای استان مرکزی، گفت: شهدا چراغ راه حقیقت هستند.

پیغام وزیر علوم به کنگره شهدای دانشگاهی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیغامی به کنگره شهدای دانشگاهی و شهدای استان مرکزی تأکید کرد: شهیدان با رشادت های خود برگ زرینی را در تاریخ همیشه جاودان ایران رقم زدند و چراغی پیش پای همه عاشقان راه حق و حقیقت نهادند.

در متن پیغام غلامی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذی هَدَانَا لِهَذَا وَ مَا کُنَّا لِنَهْتَدیَ لَوْلَا أَنْ هَدَانَا الله

تقارن مبارک و میمونی است برگزاری اجلاس کنگره شهدای دانشگاهی و شهدای استان مرکزی با ایام شهادت مقتدای شهیدان و آزادگان دنیا آقا امام حسین(ع) و اصحاب و یاران وفادارش که یاد و نام آنان همیشه بر تارک تاریخ حیات انسانیت جاودان و سیره و آموزه های آنان رهنمای انسان های مؤمن و آزاده بوده و خواهد بود.

در شروع گرامی می داریم یاد همه شهیدان عزیز این سرزمین به ویژه شهیدان دانشجو و شهدای استان مرکزی که دیار علم و مؤمنان است. شهیدان با رشادت های خود برگ زرینی را در تاریخ همیشه جاودان ایران رقم زدند و چراغی پیش پای همه عاشقان راه حق و حقیقت نهادند.

پیشرفت و تعالی یک کشور درگرو انسجام و وفاق اجتماعی است که ریشه در ارتباط و تعامل اجتماعی پایدار در عرصه های چندگانه اجتماعی، مالی، سیاسی و فرهنگی دارد. لیکن انرژی و نیروی زاینده ارتباط و تعامل پایدار را باید در وجود روحیه فداکاری و ایثار جستجو کرد. چراکه جامعه فاقد روحیه ایثار، فداکاری و ازجان گذشتگی جامعه ای است فاقد روح و گرمای اجتماعی؛ شهیدان باگذشت و مایه گذاشتن از جان عزیز خود همیشه طراوت آفرین بوده اند.

شهیدان با دل پایدار از ایمان و توکّل به پروردگار در برابر تمام لشکرآرایی و ماشین نظامی دشمن استقامت ورزیدند، قلبشان نلرزید، اراده شان سست نشد و تردید در آن ها راه پیدا نکرد، مظلومانه ولی مقتدرانه به فیض شهادت نائل شدند.

درود و سلام خداوند بر روان و ارواح پاک و طیبه آن ها باد. امروز رسالت و مأموریتی خطیر متوجه ما بازماندگان از قافله عظیم شهیدان است. نسل جدید سخت محتاج فهم واژه های متعالی شهادت، ایثار، فداکاری و گذشت است و دست احتیاج به سوی اندیشمندان کشورش دراز نموده تا در گرداب وسوسه انگیز بی هویتی فرونرفته و به خویشتن حقیقی خویش دست پیدا کند.

عالمان با سرپنجه تدبیر و توکل به قدرت لایزال الهی پاسداری و ترویج فرهنگ غنی این مرزوبوم که سابقه ای دیرینه دارد را وجهه همت خود قرار دهند تا نسل پرجوش وخروش جوان امروز که امواج فرهنگی و خبری از هر سو احاطه اش نموده و پیکان های شک و وسوسه را بر ذهن و ضمیرش نشانه گرفته؛ نشان و راه گم نکند و در راستا صالحین و شهیدان طی طریق نماید.

برگزاری کنگره شهدا که نظام آموزش عالی کشور نیز مفتخر به آن است فرصت و بستری مهم در فرهنگ سازی امر ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی است. برای همه دست اندرکاران این کنگره فاخر به ویژه همکاران فرهیخته دانشگاه های استان توفیق و نیک بختی را از خدای بزرگ آرزو می کنم و مجدداً یاد و خاطره همه شهیدان را گرامی می داریم و باهم زمزمه می کنیم.

آن فروریخته گله ای پریشان در باد

کز می جام شهادت همه مدهوشان اند

نامشان زمزمه نیمه شب مستان باد

تا نگویند که از یاد فراموشان اند

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیغام وزیر علوم به کنگره شهدای دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام وزیر علوم به کنگره شهدای دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید