گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و علم و صنعت از مرکز پردازش دیجی کالا

به گزارش حمایت از تولید ملی، پس از بازدید دانشجویان دانشگاه های تهران و صنعتی شریف از مرکز پردازش خبرنگاران طی ماه های اخیر، دانشجویان دانشگاه های شهیدبهشتی و علم و صنعت نیز از این مرکز بازدید کردند تا با روندهای کاری در خبرنگاران از نزدیک آشنا شوند.

گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و علم و صنعت از مرکز پردازش دیجی کالا

دانشجویان دانشگاه های برتر کشور طی بازدید از مرکز پردازش حمایت از تولید ملی که بزرگ ترین مرکز پردازش در خاورمیانه به شمار می رود، با چشم اندازهای مدیریتی حمایت از تولید ملی و سازوکارهای واحد عملیات آشنا می شوند. در ابتدای این بازدید دانشجویان در قالب یک پرزنتیشن 30 دقیقه ای با نحوه شکل گیری دیجی کالا و مسیری که تا به امروز طی نموده آشنا می شوند. در این بخش اعضای مختلف گروه دیجی کالا معرفی و دانشجویان با جدیدترین محصولات و خدمات حمایت از تولید ملی آشنا می شوند.

پس از این آشنایی کوتاه تور بازدید از مرکز دانش آغاز می گردد. اولین جایی که بازدید از آن آغاز می گردد انبار ورودی کالاهاست. در این قسمت راهنمای تور نحوه مدیریت و جاگذاری هزاران کالای ریز و درشت در قفسه های متعدد را برای دانشجویان توضیح می دهد. نظم بسیار دقیق مهم ترین ویژگی است که در این قسمت مشاهده می گردد.

در ادامه این تور دانشجویان به کارخانه محتوا که در قسمت بالای این انبار قرار گرفته است می رسند. کارخانه محتوا جاییست که در آن کارشناسان دسته های مختلف کالایی تمام اطلاعات مربوط به کالاها را به صفحه محصول کالا در سایت حمایت از تولید ملی اضافه می نمایند. وزن، ابعاد، مشخصات فنی، عکس و توضیح تمام کالاهای درج شده در سایت حمایت از تولید ملی در این واحد فراوری می گردد. در این بخش دانشجویان با استودیوهای مدرن عکاسی کارخانه محتوا و روند ورود و آماده سازی محتوا در این واحد آشنا می شوند.

پس از این بخش دانشجویان وارد انبار خروجی می شوند؛ جایی که تمام سفارشات در آنجا پردازش، بسته بندی و آماده ارسال می شوند. در این بخش که یکی از پرجنب وجوش ترین بخش های حمایت از تولید ملی به شمار می رود، ده ها نفر مشغول به کار هستند و در سریع ترین زمان ممکن سفارشات را دسته بندی و آماده ارسال می نمایند. پس از آماده شدن بسته ها، با توجه به دسته بندی های جغرافیایی بسته ها برای ارسال در قفسه های مربوط به خود قرار می گیرند. اینجا آخرین بخشی است که دانشجویان در بازدید خود به آن می رسند و در اینجا سفر آن ها به انتها می رسد.

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت روز 22 آبان و دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی روز 23 آبان از این مرکز بازدید کردند. در ادامه می توانید تعدادی از تصاویر مربوط به بازدید دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت و شهیدبهشتی از این مرکز پردازش را تماشا کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و علم و صنعت از مرکز پردازش دیجی کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش بازدید دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و علم و صنعت از مرکز پردازش دیجی کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید