10 دلیل جهانی برای خرید خودرو های ژاپنی

به گزارش حمایت از تولید ملی، خودرو های ژاپنی علاوه بر محبوبیت بالای خود در سطح دنیا؛ بسیار کارآمد هستند. ژاپنی ها در حال حاضر به مصرف سوخت توجه داشته و محصولات صنایع خودروسازی ژاپن سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.

10 دلیل جهانی برای خرید خودرو های ژاپنی

اخیرا فراوری خودرو توسط خودروسازانِ اروپایی و آمریکایی افزایش یافته است؛ بنابراین امروزه گزینه های زیادی برای خرید خودرو در سراسر دنیا وجود داشته و می توان در میان خودرو های مختلف گشت و بهترین انتخاب را کرد!

اما انتخاب خودروی جدید کارِ آسانی نیست و اگر اولویت های شما برای انتخاب خودرو جدید گزینه هایی مانند کارایی و ایمنی هستند؛ باید گفت که بهترین گزینه برای شما، خرید خودرویی ژاپنی است.

اما چرا شما باید خودروی ژاپنی بخرید و آن را به محصولات کشور های اروپایی و آمریکایی ترجیح بدهید؟ برای پاسخ به این سوال و به دست آوردن اطلاعات بیشتر با برترین ها همراه شوید تا برای شما از دلایل خرید خودروی ژاپنی بگوئیم.

بهره وری

اکثر اتومبیل های موجود در بزرگراه ها و جاده های مختلف دنیا؛ جزء محصولات خودروسازان ژاپنی بوده و آن ها تنها دو دهه قبل اقدام به توسعه و گسترش فراوری خودرو های گازسوز کردند! در حال حاضر هم کمپانی هایی مانند هوندا و تویوتا خودرو هایی کارآمد و قابل اطمینان را با استفاده از پیشرانه های هیبریدی به فراوری رسانده و حتی به کارگیری پیشرانه های الکتریکی را در دستور کار خود قرار داده اند.

به همین دلیل امروزه بعضی از فراورینمایندگان خودرو مانند کمپانی های آئودی و جگوار به دنبال تکنولوژی های خودروسازان ژاپنی هستند. ولی با این وجود بسیاری از مردم متوجه پیشتازی ژاپن در صنعت خودروسازی دنیا نبوده و نگاه ویژه ژاپنی ها به ساخت و فراوری خودرو های هیبریدی را درک نمی نمایند.

کارآمدی

خودرو های ژاپنی علاوه بر محبوبیت بالای خود در سطح دنیا؛ بسیار کارآمد هستند. ژاپنی ها در حال حاضر به مصرف سوخت توجه داشته و محصولات صنایع خودروسازی ژاپن سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند. همچنین با توجه به تردد میلیون ها خودروی ژاپنی در سراسر دنیا؛ تعمیر و تامین قطعات یدکی محصولات ژاپنی نسبت به خودرو های فولکس واگن و رنو آسان تر و کم هزینه تر است.

قطعات محصولات ژاپنی نسبت به رقبای اروپایی آن ها ارزان تر بوده و مکانیک ها هزینه کمتری بابت تعمیر و نگهداری خودرو های ژاپنی می گیرند.

آینده نگری

اکثر خودرو های ژاپنی هوشمند و هیبریدی بوده و تکنولوژی های مورد استفاده در آن ها نیز همزمان با پیشرفت های روز صنعت خودروسازی دنیا در حال ارتقاء و بروزرسانی است. باید توجه داشت که اگر چه بعضی از فراورینمایندگان خودرو اقدام به ساخت و توسعه خودرو های هیبریدی نموده اند؛ اما به راحتی می توان ادعا کرد که تمام ایده های خود را از خودروسازان ژاپنی گرفته و به بازار ژاپن نگاه ویژه ای دارند.

در واقع عاملی که باعث جدایی بازار کشور هایی مانند آمریکا از ژاپن می گردد؛ این است که بازار خودرو و صنایع خودروسازی آمریکا، تنها نمایشگاه دیترویت را برای بروزرسانی محصولات خود انتخاب می نمایند. اما ژاپنی ها در هر لحظه به دنبال راهی برای جلب نظر مشتریان جدید و افزایش سود خود هستند.

فن آوری

قاره آسیا بزرگترین فراورینماینده لوازم هوشمند و دیجیتال در دنیا است. بعضی از کشور های آسیایی پیروز به ساخت بهترین تلفن های همراه و تبلت های دنیا شده و از فن آوری های جدیدی برای ساخت و توسعه فراوریات خود استفاده می نمایند.

خودروسازان ژاپنی کیفیت و فن آوری های مورد استفاده در تمام لوازم دیجیتال و هوشمند آسیا را به درون خودرو های خود منتقل نموده و همواره جزء اولین خودروسازانی هستند که از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در محصولات خود برای فروش و پیروزیت بیشتر بهره می گیرند.

وانت های بهتر

تا اوایل دهه 1970 وانت های بزرگ در ایالات متحده آمریکا جولان داده و کسی رقیب آن ها نبود. اما از اواخر دهه 70 همه چیز تغییر کرد و فراورینمایندگان ژاپنی با ساخت وانت های متنوع به جنگ خودروسازان آمریکایی رفتند. نتیجه معین بود! ژاپنی ها با فراوری وانت های محکم، ایمن، راحت، کارآمد و هوشمند آمریکایی ها را شکست داده اند.

امروزه آمریکایی ها خرید وانت های ژاپنی را به انتخاب یک وانت غول پیکر و ساخته خود ترجیح می دهند. زیرا فضای ذخیره سازی بیشتری در وانت های ژاپنی وجود داشته و بسیار ارزان قیمت هستند.

دسترسی دائمی

از آنجا که بسیاری از محصولات خودروسازان ژاپنی در اکثر کشور های دنیا در حال تردد بوده و هر کدام از خودروسازان ژاپنی به تاسیس نمایندگی در شهر ها و کشور های مختلف دنیا اقدام نموده اند؛ دسترسی به خودرو های ژاپنی و خرید آن ها به آسانی صورت می گیرد. همچنین بسیاری از کمپانی های واسطه به شکل آنلاین اقدام به فروش خودرو های ژاپنی نموده و خودروی مورد نظر شما را در کشور های مختلف دنیا به شما تحویل خواهند داد!

دسترسی آسان به خودرو های ژاپنی باعث کاهش قیمت آن ها در سطح دنیا شده و این یک برگ برنده مهم و حیاتی برای صنایع خودروسازی ژاپن است.

آزمایش های خاص

همه خودرو های دنیا قبل از عرضه به بازار باید مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گرفته و در صورت وجود مشکل از عرضه آن ها در بازار های دنیای جلوگیری خواهد شد. اما جالب است که خودروسازان ژاپنی دقیق ترین آزمایش های دنیا را برروی خودرو های خود انجام داده و قبل از فروش خودرو های ژاپنی؛ هر خودروی شخصی توسط یک کارشناس خبره مورد ارزیابی و کارشناسی قرار می گیرد. به همین دلیل خودرو های ژاپنی کیفیت و کارایی بالایی داشته و بی رقیب هستند.

علاوه براین با توجه به قوانین ایمنی خودرو ها در کشور ژاپن؛ هر ساله باید خودرو های بروز و جدید فراوری شده و مورد استفاده قرار گیرند! این یعنی جریان فراوری و فروش خودرو در بازار دسته دوم های ژاپن دائمی بوده و متوقف نمی گردد!

هزینه کم

هزینه تعمیر، نگهداری و میزان مصرف سوخت خودرو های ژاپنی بسیار پایین بوده و امروزه خودرو های ژاپنی از نظر قیمت و هزینه، بهترین و ارزان ترین انتخاب های موجود در کشور های در حال توسعه هستند.

محصولات ژاپنی با وجود ارزان بودن؛ بسیار قابل اعتماد و سرگرم نماینده بوده و همین عامل به فراورینمایندگان ژاپنی فرصت حضور در تمام کشور های دنیا را داده است. خودروسازان ژاپنی فقط به بازار ایالات متحده آمریکا و اروپا فکر ننموده و تمام دنیا را حیاط خلوتی برای کسب سود بیشتر می بینند!

کلاسیک های خوب

به نظر اکثر مردم خودرو های عضلانی را آمریکایی ها خلق نموده اند. اما باید گفت که خودروسازان ژاپنی برای اولین بار کانسپت های کلاسیک و عضلانی را فراوری نموده بودند. آن ها در طول 3 دهه گذشته برای بازسازی خودرو های معروف آمریکایی دست به کار شده و به خودروسازان ایالات متحده آمریکا یاری کردند؛ بنابراین اگر خودرو های مذکور را ژاپنی بدانیم؛ اشتباه ننموده و این سخن کاملا با واقعیت های موجود منطبق است.

نکته جالب اینجاست که حدود 25 سال پیش بعضی از خودرو های مشهور ژاپنی اجازه عرضه در بازار ایالات متحده آمریکا را کسب ننموده اند. اما امروزه آن ها به راحتی در تمام بازار های دنیا حضور داشته و برای رقبای خود خط و نشان می کشند!

عملکرد عالی

خودرو های ژاپنی به معنای واقعی کلمه فوق العاده بوده و با ظاهری شیک و کیفیتی بی نظیر در بین خودرو های مختلف صندلی ممتازی دارند. هر کدام از محصولات خودروسازان ژاپنی در کلاس و سایز خود جزء برترین خودرو های دنیا بوده و به طور کلی خودروسازان ژاپنی بهترین عملکرد را در بین تمام خودروسازان دنیا دارند.

هر ساله محصولات کمپانی های سوبارو، میتسوبیشی، تویوتا و نیسان در مسابقات رالی افتخار آفرینی نموده و با عملکرد خیره نماینده خود، تسلط امپراتوری صنایع خودروسازی ژاپن در بازار های مختلف دنیا را به همگان گوش زد می نمایند!

منبع: hotcars

امین نقی زاده

منبع: فرادید

به "10 دلیل جهانی برای خرید خودرو های ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 دلیل جهانی برای خرید خودرو های ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید