90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را ترجیح می دهند

به گزارش حمایت از تولید ملی، عادل تقوی رییس انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: 90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را نسبت به دیجیتال ترجیح می دهند.

90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را ترجیح می دهند

به گزارش خبرگزاری ایبنا نشست معرفی کتاب پلاس با حضور مهدی سعیدی کیا، عادل تقوی و رزا محرابی عصر آدینه 6 اردیبهشت ماه در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.

سعیدی کیا در ابتدای این نشست درباره استارت آپ کتاب پلاس که قرار است جشنواره زندگی با کتاب را برگزار کند، شرحاتی ارائه کرد و گفت: صنعت نشر کشور نیازمند یک بازآفرینی با رویکرد فنآوری اطلاعات و ارتباطات است که بتواند نه به عنوان یک تماشاگر در فضای مجازی بلکه به عنوان یک بازیگر در این فضا حضور یابد.

او با اشاره به اهداف پیش بینی شده برای این برنامه اضافه نمود: اهداف این برنامه آنلاین شدن کسب و کار، ارائه خدمات جانبی در بستر اینترنت، مشارکت با شرکت های بزرگ فن آوری به بازار نشر برای حمایت از نوآوری ها و همکاری با کسب و کارهای بزرگ اینترنتی است.

به گفته سعیدی کیا فعالیت های کتاب پلاس در مواردی چون کدینگ کتابهای ناشر برای جلوگیری از کپی غیرقانونی کتاب، سیستم هدیه و نذر کتاب به منظور ترویج فرهنگ اهدای کتاب، برگزاری کمپین ها و جشنواره های کتاب برای ترویج آن در سراسر کشور، ارائه خدمات باشگاهی مشتریان، تبلیغ و برندینگ گروهی برای ناشران و فروشگاه های کتاب از جمله فعالیت های کتاب پلاس است.

او در سرانجام با بیان اینکه پس از برگزاری نمایشگاه کتاب مسابقاتی برای حفظ شور و شوق مخاطبان در این حوزه برگزار خواهد شد، گفت: می خواهیم با طراحی مسابقات کتابخوانی و بازی های سرگرمی شور و شوقی که در نمایشگاه وجود دارد را در میان مخاطبان حفظ کنیم. همچنین هدفمان این است که جمعیتی که هر سال به نمایشگاه می آید جزو مشترکان مداوم کتاب در کتاب پلاس گردد. این برنامه می خواهد هر کتاب به یک هویت مستقل تبدیل شده و ارزش اضافه نموده داشته باشد.

عادل تقوی رییس انتشارات جهاد دانشگاهی در ادامه این نشست درباره فعالیت های واحد انتشاراتی مطبوع خود شرحاتی داد و اضافه نمود: جهاد دانشگاهی با برگزاری جشنواره هایی مانند کتاب سال دانشجویی و ... می کوشد تا از ظرفیت های موجود در فضای آموزشی و پژوهشی کشور برای ترویج کتابخوانی استفاده کند و از همین رو می تواند تعاملاتی با کتاب پلاس داشته باشد.

او با اشاره به نظرسنجی ایسپا درباره رغبت دانشجویان به کتاب فیزیکی و دیجیتال اضافه نمود: براساس این نظرسنجی 90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را نسبت به دیجیتال ترجیح می دهند با این وجود با توجه به ظرفیت هایی که فضای مجازی برای ما فراهم نموده، می توانیم از پتانسیل های آن برای ترویج کتاب و کتاب خوانی استفاده کنیم.

رزا محرابی در بخش سرانجامی این نشست درباره ارزش اضافه نموده ای که استارت آپ کتاب پلاس می تواند برای خود و مخاطبان ایجاد کند، شرح داد و اضافه نمود: این استارت آپ مبتنی بر فضایی طراحی شده که امروز زندگی همه ما را تحت تاثیر قرار داده و می بینیم که چگونه شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ و فیس بوک سطح زندگی ما را تغییر داده است.

او با تاکید بر اینکه فضای مجازی یک بازی برد - برد را برای همگان تعریف نموده، یادآور شد: باید کوشش کرد تا با استفا ده از استارت آپ هایی چون کتاب پلاس دسترسی به این محصول فرهنگی در همه زمان ها و رده های سنی فراهم گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را ترجیح می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 درصد دانشجویان استفاده از کتاب فیزیکی را ترجیح می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید