با مخترعین ایرانی؛ بتن هایی که در برابر امواج مغناطیسی نجات تان می دهند

محققان دانشگاه علم و صنعت پیروز به فراوری بتن هایی برای محافظت از انسان در برابر امواج الکترومغناطیسی شده اند.

با مخترعین ایرانی؛ بتن هایی که در برابر امواج مغناطیسی نجات تان می دهند

به گزارش خبرنگار، امواج مغناطیسی می تواند مضرات بسیاری را برای بدن ما داشته باشند این امواج به وسیله تلفن های همراه و دکل های آنتن در فضا پخش می شوند و به بدن وارد می شوند؛ گروهی از محققان دانشگاه علم و صنعت با به کارگیری روش های جدید و ساخت بتن هایی هوشمند توانسته اند از بدن انسان در برابر امواج الکترومغناطیسی محافظت نمایند.

احمد چلداوی مخترع دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار ، درباره بتن هایی که فراوری نموده اند، اظهار کرد: پیروز به فراوری بتن هایی شده ایم که در آن سازه هایی مقاوم به کار رفته است و می تواند از بدن انسان در برابر امواج الکترومغناطیسی محافظت کند.

وی ادامه داد: این بتن ها حدود 29 دیسیبل را محافظت می نماید و همچنین سبب مقاومت مکانیکی بتن هم می گردد.

فراوری بتنی جدید با یک پنجم قیمت نمونه خارجی

این محقق و مخترع ایرانی درباره ویژگی های بتنی که فراوری نموده اند، گفت: از مزایا و ویژگی های این بتن می توان به کاهش هزینه های فراوری آن اشاره نمود، با وجود آنکه قابلیت های بسیاری در این نوع بتن وجود دارد و قیمت آن حدود یک پنجم نمونه های خارجی است.

چلداوی درباره کاربرد های این بتن بیان نمود: این بتن ها در داخل ساختمان ها به کار می روند و امواجی که در فضای بیرون از خانه پخش شده اند را جذب می نمایند و مانع از ورود آن ها به داخل خانه می شوند.

وی یادآوری کرد: در ساختمان های بزرگ و مکان هایی که به آنتن های الکترومغناطیسی نزدیک هستند می توان از این بتن ها استفاده کرد و سلامت افراد را تضمین کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با مخترعین ایرانی؛ بتن هایی که در برابر امواج مغناطیسی نجات تان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مخترعین ایرانی؛ بتن هایی که در برابر امواج مغناطیسی نجات تان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید