روسیه: آمریکا در انتقال داعش به شمال افغانستان نقش دارد

به گزارش حمایت از تولید ملی، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت که آمریکا با هدف ایجاد ناامنی در آسیای مرکزی در انتقال تروریست های داعشی به شمال افغانستان نقش دارد.

روسیه: آمریکا در انتقال داعش به شمال افغانستان نقش دارد

به گزارش دفتر منطقه ای حمایت از تولید ملی، سرگئی بسدا رئیس اداره روابط بین الملل سرویس امنیت ی فدرال روسیه در یک نشست امنیتی در کازان گفت که سرویس های ویژه آمریکا در انتقال تروریست های داعش به مناطق شمالی افغانستان دخیل هستند.

وی اضافه نمود: هدف آن ها از این اقدام ایجاد ناامنی در مرزهای کشورهای مشترک المنافع است.

بسدا گفت: اطلاعاتی درباره دخالت سرویس های ویژه آمریکا در انتقال جنگجویان داعش به مناطق شمالی افغانستان دریافت نموده ایم و هدف آن نیز ایجاد ناامنی در مرزهای جنوبی کشورهای مشترک المنافع و آسیای مرکزی است.

به گزارش اسپوتنیک، این مقام روس گفت که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشورهای مشترک المنافع باید برای تأمین امنیت خود زودتر تهدیدات را شناسایی نمایند.

پیش از این نیز روسیه بارها آمریکا را به حمایت اطلاعاتی، تسلیحاتی و تدارکاتی از گروه تروریستی داعش متهم نموده است.

مقامات روس درباره انتقال این تروریست ها به وسیله بالگردهای ناشناس به مناطق مختلف افغانستان می گویند که با توجه به کنترل حریم هوایی این کشور توسط آمریکا و ناتو انتقال این تروریست ها و پرواز بالگردها بدون اطلاع نیروهای خارجی ممکن نیست.

از سوی دیگر نیز نیروهای آمریکایی بارها وقتی اعضای داعش در محاصره طالبان قرار داشتند با هدف قرار دادن طالبان، تروریست های داعشی را نجات داده و در چندین مورد نیز با انجام عملیات هایی سرنموده های این گروه تروریستی را از زندان طالبان آزاد کردند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه: آمریکا در انتقال داعش به شمال افغانستان نقش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا در انتقال داعش به شمال افغانستان نقش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید