خبر خوش برای دیابتی ها، توزیع انسولین ارزان از فردا با کارت ملی

به گزارش حمایت از تولید ملی، خبرنگاران:مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام نمود از فردا 3 آبان توزیع 600 هزار انسولین قلمی در داروخانه ها با قیمت های ارزان تر نسبت به قبل شروع می گردد.

خبر خوش برای دیابتی ها، توزیع انسولین ارزان از فردا با کارت ملی

به گزارش حمایت از تولید ملی به نقل از شبکه خبر، دکتر حیدر محمدی با اشاره به ترخیص محموله های انسولین قلمی از گمرک در روزهای اخیر گفت: توزیع حدود 600 هزار انسولین قلمی از شنبه در داروخانه ها شروع می گردد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اضافه نمود: قرار بود شرکت تامین نماینده این نوع انسولین ، این دارو را داخل کشور و در حجم انبوه فراوری کند، اما این اقدام عملی نشد و مجبور شدیم، واردات انجام دهیم.

وی گفت: بنابراین در حال حاضر واردات انسولین قلمی را شروع کردیم تا زمانیکه فراورینمایندگان داخلی بتوانند فراوریشان را انجام داده و کفاف بازار را بدهند، ما واردات را انجام می دهیم.

محمدی گفت: این انسولین های قلمی در داروخانه های منتخب و با قیمت مناسب تر نسبت به گذشته عرضه می شوند. در عین حال مردم می توانند به وسیله اپلیکیشن یا سامانه تیتک نوع انسولین مورد احتیاج خود را جست و جو نموده و نزدیک ترین داروخانه عرضه نماینده آن را پیدا نمایند.

وی تاکید نمود: بیماران می توانند با ارائه کارت ملی انسولین قلمی مورد احتیاجشان را از داروخانه دریافت نمایند.

هشتگ انسولین نیست در هفته قبل داغ شده بود و کاربران از نبود انسولین و مسائل احتمالی بیماران سخن می گفتند، البته منظور کاربران انسولین هایی معمولی که به شکل آمپول هستند، نیست بلکه انسولین های قلمی یا آنالوگ بود، کاربران تاکید داشتند هر چند که این انسولین ها در داروخانه پیدا نمی گردد، اما بازار سیاه آن داغ است و هر قلم انسولین را دلالان ناصرخسرو بین 300 تا 500 هزار تومان به می فروشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر خوش برای دیابتی ها، توزیع انسولین ارزان از فردا با کارت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای دیابتی ها، توزیع انسولین ارزان از فردا با کارت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید